Ulus Pazarını yağmur vurdu

Ulus Pazarını yağmur vurdu
04.10.2019
A+
A-

Edirne’de aniden bastıran kuvvetli sağanak yağış olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Cuma günleri kurulan ve ‘sosyete pazarı’ olarak anılan Ulus Pazarı, çatısından akan yağmur sularıyla adeta göle döndü.

Meteoroloji’nin şiddetli yağış uyarısının ardından dün 15.00 saatlerinde çisenti şeklinde başlayan yağmur yağışı bir sürede sonra kuvvetlendi. Şiddetli yağışla birlikte kuvvetli esen rüzgâr nedeniyle bazı dükkanların tabelaları uçtu.

GÖLE DÖNDÜ

Yerli turistin yanısıra Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen turistlerin de ilgi gösterdiği Ulus Pazarı da şiddetli sağanak yağmurdan nasibini aldı. Pazar’ın bazı kısımlarından akan yağmur suları pazarın içini adeta göle çevirdi. Pazar esnafı tezgâhlarındaki ürünlerini yağmur sularından korumak için naylonla örttü.

KAPALI ULUS PAZARINDA ŞEMSİYE İLE DOLAŞTILAR

Pazar’a alışveriş için akın eden yerli ve yabancı birçok vatandaş ise çatısının yeterli şekilde kapatılamaması sebebi Ulus Pazarı’nın içerisinde şemsiye ile gezmesi objektife yansıdı.

YAĞMUR HAZIRLIKSIZ YAKALADI

Yağmur nedeniyle kent merkezinin bazı noktalarında yağmur suyu birikintileri oluşurken, araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise kapalı alanlara sığınırken bazıları ise kafasına geçirdiği poşetle yağmurdan korunmaya çalıştı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.