Uyuşturucu İle Mücadeleye Dikkat Çektiler

Yeşilay Edirne Şubesi, İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü kapsamında Edirne Saraçlar Caddesi PTT önünde stant açtı.

Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç, “26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü. Yeşilay Edirne Şubesi olarak herkesi uyuşturucuyla mücadelede daha etkin olmaya çağırıyoruz.

Bağımlılığa, uyuşturucu kaçakçılığına  dikkat çekmek amacıyla Saraçlar Caddesi’nde Sağlık Müdürlüğü ile etkinlik düzenledik. Amacımız çocukların yetişkinlerin tüm halkımızın bu konularda bilinçlenmesini istiyoruz. İnsanlar çocuklar uyuşturucuya müptela olup ta ailelerde sıkıntılar depresyon oluşmasın istiyoruz.

Bu sadece ülkemizin değil tüm dünyanın problemi ve Edirne sınır kent. Bağımlılık yapıcı maddelerin yakalandığını haberlerden duyuyoruz. Emniyet güçlerine de verdiği etkin mücadelesi için teşekkür ediyoruz. Yeşilay olarak Edirne’den Ardahan’a kadar doğusundan batısına kadar çocuklardan yetişkinlere kadar herkese yönelik bilinçlendirme çalışması yapıyoruz. Ailelerimiz bu konularda mutlaka bilinçlenmeli.  Devletimizin ilgili birimleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber Yeşilay olarak desteğe her zaman hazırız.

Herkesin uyuşturucu madde bağımlılığına karşı mücadelede elini taşın altına koymalı. Bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra tüm illerde açılması planlanan Edirne’de açılan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’miz (YEDAM) var. Profesyonel ve uzman ekiplerimiz bağımlılara ve yakınlarına bu konuda destek oluyorlar. Kimse sıkıntı çekmesin, çocuklarımız kültürel faaliyetlerle sportif etkinliklerle büyüsün.

444 79 75 YEDAN DANIŞMA HATTI

Standımızı açtık ve YEDAM’ı tanıtıcı broşürlerimiz var. Bağımlılıkla ilgili halkın görüşlerini yazıp fanusumuza atıyorlar ve bunları daha sonra değerlendireceğiz. Amacımız bilinç oluşturmaktır. Sergimiz uluslarası bağımlılıklarla ilgili dereceye karikatürlerden oluşuyor.

Merak, özenti, kendini ispat etme, aile sevgisinden yoksun olma, boşlukta olma maalesef gençlerimizi uyuşturucuya itebiliyor. Ailelerimizden isteğimiz çocuklarıyla ilgilensinler, onlarla konuşsunlar. Bağımlılık hakkında bilgi sahibi olsunlar, tedavi olması gereken çocuklarına suçlu gözüyle değil, iyileşmesi gereken bir hasta olarak baksınlar ve tedavide asla yalnız bırakmasınlar. Bağımlılıklara dair her türlü doğru bilgiye tbm.org.tr sitemizden ve YEDAM Danışma hattımız 444 79 75 numarasından ulaşabilirler.”

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.