Vali Canalp, covid-19 tedbirleri denetiminde

Vali Canalp, covid-19 tedbirleri denetiminde
06.08.2020
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 81 il valiliğine gönderilengüncel Kovid-19 tedbirleri çağrısı üzerine Edirne Valisi Ekrem Canalp Saraçlar caddesinde yapılan denetimlere katıldı.

Canalp, şehrin en yoğun olan caddelerinden biri olan Saraçlar caddesinde esnafları ziyaret ederek maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlattı. Vali Canalp, “Bugün bütün Türkiye’de şu anda denetim seferberliği vardır.Bu denetimlerdeki amacımız asla esnafımıza ceza vermek değildir. Esnafımıza ceza yazmak değildir, temel amacımız bir anlayışı bir felsefeyi yaymak” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen Kovid-19 tedbirleri konulu genelge ile düzenlenen denetimler Edirne Saraçlar caddesinde gerçekleştirildi. Yapılan denetimlere katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp, vatandaşların ve esnafların kurallara uymasının kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek tüm Edirnelilere teşekkür etti.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, denetimlerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Pandeminin başlamasından beri Edirne’de uygulamış olduğumuz bir denetim sistematiği vardır.

Bu sistematiğin içerisinde Emniyet,jandarmadan tarımdan, sağlıktan ve belediyenin zabıtasından arkadaşlarımızın beraberce bir ekip halinde denetimlerimiz gerçekleştiriyorduk.Bugün bütün Türkiye’de şu anda denetim seferberliği vardır. Her ilde valilerimiz, her ilçede kaymakamlarımız belediye başkanlarımız, Esnaf odalarımız, sağlık teşkilatımız, tarım teşkilatımız, Belediye zabıtalarımız bir bütün olarak esnaf denetimleri gerçekleştiriyor. Bu denetimlerdeki amacımız asla esnafımıza ceza vermek değildir.

Esnafımıza ceza yazmak değildir. Bizim bir bütün olarak bütün kamu kurumları kuruluşlarının yapmış olduğu denetimdeki temel amacımız bir anlayışı bir felsefeyi yaymak. Bu da kurallara uyma kültürünü geliştirebilmektir. Yani çok basit şekilde ifade etmiş olduğumuz sloganımız var. Temizliğe dikkat edeceğiz. Maske takmaya dikkat edeceğiz ve aynı zamanda da el hijyenine dikkat edeceğiz. Bütün bunlar çok basit şekilde uygulamaya koyabildiğimiz zaman Pandemiile mücadelede başarılı sonuç alabileceğimizden hiç şüphemiz yoktur.

Pandemi ile mücadelede süreklilik arz eden bir konudur.  Belli bir dönemde, belli bir ayda, belli bir haftalık durum değil, pandemi bitene kadar tedbirlere sıkı sıkıya sarılmaya devam edeceğiz. Sıkı sıkıya sarılmaya devam edeceğiz ki, önümüzdeki dönemleri de geçmişteolduğu gibi aynı başarıyla devam ettirebilelim” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.