Vali Canalp, Muhtarlarla Kahvaltı yaptı;

Vali Canalp, Muhtarlarla Kahvaltı yaptı;
19.10.2019
A+
A-

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp,  Muhtarlar günü nedeniyle merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları ile Vali Konağında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Konak girişinde muhtarları tek tek karşılayan Vali Canalp, sohbet havasında geçen kahvaltıda yaptığı konuşmada, muhtarlar gününü kutlayarak, “Muhtarlarımız yerel yönetimlerin temelini oluşturmaktadır. Devlet ile vatandaş arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımız ilimizde başarılı hizmetlerini sürdürmektedir. Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum ve hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.Osmanlı’dan günümüze gelen muhtarlık teşkilatı ilk olarak 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle kuruluş tarihi “19 Ekim Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmiştir.

Demokrasimizin en köklü örneğini temsil eden, seçimle iş başına gelmiş ve kamu yönetim zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı olmaları nedeniyle son derece önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Muhtarlarımız, mahalle ve köylerimizde en kaliteli hizmetin en hızlı şekilde halkımıza ulaştırılmasında çok önemli bir rol üstlenirken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında da önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Bu güzel şehirde göreve başladıktan hemen sonra 253 köyümüzün tamamını ilimizdeki kurum müdürleri, İl Özel İdaresi yetkilileri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Kaymakamlarımız ile birlikte ziyaret ederek, muhtarlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızla görüşüp fikir alışverişinde bulunduk. Muhtarlarımızın öncülüğünde vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda birçok hizmet ve çalışmayı hayata geçirdik. Bu vesileyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı ilimiz genelindeki görev yapan tüm muhtarlarımız ile diyalog ve işbirliği içinde yürüteceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

İdaremizin kamu hizmetleri sunumunda ve Vatandaşlarımızın yönetime katkı ve katılımlarında en önemli destekçilerimiz olan Muhtarlarımızın bu gününü kutluyor; kamu hizmet sunumunda verdikleri değerli katkılar nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

            Edirne Muhtarlar Derneği başkanı İrfan Tasmalı günün anısına Vali Canalp’e çiçek takdim etti. İl İdare ve Denetim Müdürü Hülya Erdoğan’ın da eşlik ettiği kahvaltı programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.