Vali Canalp, “Pruvanız neta olsun…”

Vali Canalp, “Pruvanız neta olsun…”
17.06.2020
A+
A-

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Kuruluşunun  Yıl Dönümü Nedeniyle Yayınladığı  Kutlama Mesajında, Sahil Güvenliğe “Pruvanız neta olsun…”dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp Sahil Güvenlik Komutanlığının 38. kuruluş yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Sahil ve karasularımızın korunması ve güvenliğinin sağlanmasında, deniz yolu ile yapılan her türlü yasadışı eylemlerin önlenmesinde fedakârca görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 38. kuruluş yılını kutluyorum.Sahil Güvenlik Komutanlığı, kurulduğu andan itibaren gemi, silah sistemi, helikopter ve gözetleme sistemlerini modernleştirmiş, görev etkinliğini arttırmış; böylece sahil ve denizlerimizde güven ile huzurun tesisinde önemli bir rol üstlenmiştir. Bunun yanında Sahil Güvenlik Komutanlığımız üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde sahil ve karasularımızın emniyetinin sağlanması, ulusal çıkarlarımızın korunması,  denizlerimizde güvenlik ve can emniyetinin sağlanması, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz tesislerin korunması ve arama kurtarma görevlerini 38 yıldır başarı ile yerine getirmektedir

Bugün olduğu gibi yarında teknolojik envanteri, harekât kabiliyeti ve donanımlı personeliyle milletimizi gururlandırmaya, üstlendiği tüm vazife ve sorumlulukları başarıyla yerine getirmeye devam edecektir.Bu duygularla Sahil Güvenlik Komutanlığımız 38. Kuruluş yıl dönümü en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle Milletimizin huzur ve güveni ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum,Pruvanız neta olsun…”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.