Vali Canalp’in Basın Bayramı mesajı

23.07.2019
A+
A-

Edirne Valisi Ekrem Canalp,24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada,tüm basın mensuplarının bayramını kutladı.

Vali Canalp,”Basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde, tüm basın mensuplarının“24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutluyorum.24 Temmuz bildiği üzere II. Meşrutiyetle birlikte 1908 Anayasa’nın yeniden yürürlüğe girmesinin ardından çıkan gazetelerin, sansür memurlarına verilmeden, gösterilmeden çıkarıldığı gündür. Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından olan basın,demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi de basının toplumun aydınlatılması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır

Bu vesile ile İlimizde faaliyette bulunan yerel ve ulusal gazete, dergi, radyo, televizyon ve ajanslarda görev yapan basın mensuplarımızın 24Temmuz Basın Bayramını kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.