Vali eşi ve çocukları ile istiklal marşını okudu

Vali eşi ve çocukları ile istiklal marşını okudu
20.05.2020
A+
A-

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, eşi ve çocukları ile birlikte saat 19:19’da tüm Kırklareli ile beraber istiklal marşını okudu.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 81 ili de olduğu gibi Kırklareli’nde de Vali Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin ve çocukları ile birlikte tüm Kırklareli halkı 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 19:19 da balkonlara ve camlara çıkarak şanlı bayrağımız ellerinde istiklal marşımızı okudu.

Vali Osman Bilgin, 19 Mayıs 2020 Salı günü milletimiz için çok anlamlı olan iki mutluluğu yaşadıklarını belirterek, halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını ve bin aydan daha hayırlı Mübarek Kadir gecesini kutladı. Bu yıl pandemi sebebiyle alınan tedbirler gereği bu konsepte bir program yapıldığını inşallah alınan tedbirlere uyarak bu zor günleri de atlatacağımızı ve yine meydanlarda bayramlarımızı ve camilerimizde böyle mübarek geceleri ifa edeceğimizi söyledi. İlimizde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

19 Mayıs günü boyunca pandemi için alınan kurallar ve tedbirlere uyularak sosyal mesafe kuralları çerçevesinde bayramı kutlanırken,  sosyal medya üzerinden de öğrencilerimiz, kamu kurumlarımız ve halkımız da yaşadıkları bayram coşkusunu video ve görsellerle paylaştılar.

İlk olarak Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, 19 Mayıs 2020 Salı günü evlerinde kalan vatandaşların moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla konvoy düzenledi. Hoparlör sistemiyle de müzik yayını yapıldı. Vatandaşlar, alkışlarla destek verdi. 19 Mayıs saat 19:19 da 81 ilimizde olduğu gibi tüm Kırklareli halkı tek yürek olarak şanlı bayrağımız ellerinde evlerinin balkonlarında ve camlarına çıkarak hep bir ağızdan istiklal marşımızı okudu.

Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Gençlik Haftası boyunca İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrenörleri koordinesinde  #evdekalhareketsizkalma sloganıyla “Halka Ortak Spor Yaptırma” etkinlikleri düzenlenecek. Haber: Metin KARAKUŞ/KIRKLARELİ 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.