Valilikten uyarı!..

Valilikten uyarı!..
28.03.2020
A+
A-

İçişleri Bakanlığının 81 il Valiliğine Göndermiş Olduğu “Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığı  İle İlgili Ek Genelge” ile Edirne Valiliği koordinasyonunda kurulan “Edirne Valiliği Seyahat İzin Kurulu” tarafından bir dizi karar alındı .

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamada, “ Tüm vatandaşlarımızın bulundukları il olan Edirne’de kalmaları esas olmakla birlikte; 1. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, 2. Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile 3. Özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan    vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması “Edirne Valiliği Seyahat İzin Kurulu” izni ile gerçekleştirilebilecektir.

Edirne Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde 28.03.2020 tarihi saat 17:00 itibariyle faaliyete geçecek olan “Edirne Valiliği Seyahat İzin Bürosu”na yapılacak olan başvurulardan uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergâhı ve süresini de içerecek şekilde “Şehirlerarası Otobüs Seyahat İzin Belgesi” düzenlenecektir.

Şehirlerarası seyahat yapılan tüm ilçelerimizdeki Kaymakamlıklarca “İlçe Seyahat İzin Kurulları” oluşturulmuş olup; ilgili ilçe otogarlarında “Seyahat İzin Büroları” kurulmuştur.

 “Edirne Valiliği Seyahat İzin Bürosu” vatandaşlarımızdan gelecek olan seyahat talepleri için 24 saat hizmet verecektir.

   Detaylı bilgi ve her türlü sorunuz için 0284 226 00 20’den “Edirne Valiliği Seyahat İzin Bürosu”na ulaşabilirsiniz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur”denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.