Velilerden kan bağışı

Velilerden kan bağışı
01.11.2019
A+
A-

Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda okul yönetimi ve Kızılay işbirliği ile öğrencilerin 18 yaşından sonraki dönemde örnek olması ve Kızılay’a destek amaçlı veliler ile kan bağış kampanyası düzenlendi. Saat akşam 22.00’a kadar okul bahçesinde açık olan Kızılay Kan Bağış çadırı için yüzlerce veli okula akın ederek kan bağışında bulundu.

“HEDEFİMİZ 500 KAN BAĞIŞI”

Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmail İsmail “ Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak bugün Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda düzenlemiş olduğumuz etkinliğimizde çok ciddi bir katılım beklemekteyiz. Alper Yazoğlu Ortaokulu, çok ciddi şekilde rekor katılımla kan bağışı olmuştu. Bu yılda çok ciddi hazırlıklarla okulumuz hazırlıklarını tamamladı. Velilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin yoğun çalışmalarıyla bugün Alper Yazoğlu’nda 500 hedefindeyiz. Hepimizin bildiği gibi ülkenin farklı yerinde yüzlerce ünite kan alınıyor.

Bugün bu ekiple alınan kanlar labarotuvarla yapılan testlerle hastanelere gönderilmek üzere hazır bekletiliyor. Hastanenin ihtiyaç durumuna göre, hastanenin kan ihtiyacı, bugünkü gibi ekiplerle alınan kanlarla yüzde 99’un üzerinde oranla hastanelerin kan ihtiyacı karşılanıyor. Bizim hedefimiz hasta yakınının hastası olduğu zaman hastası ile ilgilensin, kan aramak zorunda kalmasın. Buna çok yakınız şuanda.

Yüzde 99 oranının üstünde de bunu başarabiliyoruz. Bunun için bugün olduğu gibi kan bağışında bulunan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca Alper Yazoğlu Ortaokulu yönetimi, öğretmenleri, öğrencileri, velileri bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Öğrenciler kan bağışında bulunmuyor.

Bugün buradaki kan bağışının, öğrencilerle 1 yıl sonrası için iyi insanlar gelir kan veriri öğreniyorlar. Annesinin babasının, öğretmeninin kan verdiğini gören öğrenciler üniversite yaşı geldiği zaman kan bağışına başlıyorlar. Bu öğrenciler için eğitim, daha önce hiç kan vermemiş veliler için kan bağışı ile tanışma. Diğer taraftan hastanede yatan hastalar için yarın canlarının kurtulması anlamına geliyor. Geçen yıl 190 gibi rekor sayıda kan bağışı alınmıştı. Bu yıl onu ikiye katlayıp geçmeyi bekliyoruz”Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.