VİZE’DE DOĞALGAZ MEŞALESİ YANDI…

VİZE’DE DOĞALGAZ MEŞALESİ YANDI…

Kırklareli’nin sakin şehir unvanlı Vize İlçesi’nde doğalgaz çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Vize İlçesinde 5 Aralık Perşembe günü düzenlenen törende ilk doğalgazla birlikte meşale yandı.

İlk doğalgazın verilmesiyle yanan meşale töreninde Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, Trakya Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Direktörü Tamer Akaslan, Lüleburgaz İşletme Müdürü Irmak Kaya, Teknik Müdürü Özgür Yılmaz, Yapım Müdürü Olcay Gökkurt hazır bulundu.

Törende yapılan konuşmada Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım A.Ş Direktörü Tamer Akaslan şu ifadelerde bulundu; “Vize ilçemizin 2019 yılı doğalgaz yatırım kapsamında bölge istasyonu ve çelik şebekesini tamamlamış bulunuyoruz. Yaptığımız meşale yakma işlemi ile de gaz arzını test ettik. 2020 Nisan ay’ından sonra ilçede kazı çalışmalarına başlayacağız” dedi. Halkın ilgiyle beklediği doğalgazın Vize ilçesine gelmesinde öncü olan Belediye Başkanı Ercan Özalp de konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu; “Söz verdiğimiz gibi bugün Vize’de doğalgaz meşalesini yaktık. Nisan ay’ından sonra şebeke çalışmaları hızla devam edecek ve tamamlanmasının ardından ilçemiz doğalgaza kavuşacaktır. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Haber-foto;Metin Karakuş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.