Voleybolda heyecan dorukta

Voleybolda heyecan dorukta
13.02.2020
A+
A-

Okul Sporları Gençler Kız -Erkek Voleybol Bölge Grup Müsabakaları Edirne’de başladı.  Cumartesi gününe kadar Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda devam edecek müsabakalara 11 ilden 23 takım katılıyor. Müsabakalar sonunda gruplarından birinci çıkacak takımlar yarı finale yükselecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı organizasyonunda gerçekleştirilen Okul Sporları Gençler Kız -Erkek Voleybol grup müsabakaları Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda başladı.

11 ilden okulların katıldığı müsabakalarda kızlarda 11, erkeklere 12 takım 3’erli gruplar halinde yarışıyor. Cumartesi günü sona erecek müsabakaların açılış seremonisinde konuşan Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, bu karşılaşmalarda mücadele eden gençlerin uluslararası müsabakalarda da başarı elde etmelerini temenni etti.

Sporda altın kuralın fair-play olduğunu vurgulayan Ak, “Spor müsabakalarında unutmamamız gereken altın kural fair-play sınırları içerisinde kalmaktır. Her ne pahasına olursa olsun kazanma fikri yerine sporcuya yakışan davranış sergilemek temel hedefimiz olmalıdır. Bu sayede ancak sporu daha da güzelleştirebilir ve fair-playi yaşam tarzı haline getirebiliriz. Değerli yöneticiler, sporun sevgi, saygı ve hoşgörü olduğunu gençlerimize anlatalım. Sporda şiddete asla prim vermeyelim” dedi.

Gençleri kötü alışkanlıklardan ve kötü mekanlardan korumanın en önemli görevleri arasında yer aldığını ifade eden Ak, “Geleceğimizin teminatı olan siz gençleri ve emektar öğretmenlerimizi Edirne şehrimizde ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Genç ve dinamik nüfusu ile öne çıkan ülkemizde, gençlerimizi sorumluluk sahibi olarak yetiştirmek, geleceğe daha güvenle bakabilmelerini sağlayabilmek, sportif etkinlikler ve farklı aktiviteler ile gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve kötü mekanlardan korumak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm branşlara olduğu gibi voleybol branşına da büyük önem vermeliyiz. İlimizde başarılı sporların başında gelmekte olan voleybol branşı her geçen yıl faaliyetlerini arttırarak daha aktif duruma gelmiştir. 7’den 70’e voleybol sloganı ile bu sporu her yaşa sevdirmek için çalışmalarımızı titizlikle sürdürmekteyiz. Temennimiz burada mücadele edecek genç sporcularımızın, ileride ülkemizi uluslararası müsabakalarda başarı ile temsil etmeleridir” diye konuştu. 

Açılış seremonisinin ardından dünkü müsabakalar gün boyu devam etti. Müsabakalara İstanbul, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bilecik, Bursa, Bilecik, Kırklareli, Kocaeli, Yalova ve Çorlu’dan okullar katılım gösteriyor. Gruplarında birinci olanlar 26-29 Şubat tarihleri arasında Samsun, Sakarya, Kahramanmaraş ve Muğla’da düzenlenecek olan yarı finallere katılma hakkı kazanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.