Yatırımlar koordinasyon toplantısında görüşüldü

Edirne’de yapılan yatırımların izleme ve koordinasyonuna yönelik olarak; 2019 yılın 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının başkanlığını yapan, Vali Ekrem CANALP tarafından yılın ilk altı ayında gerçekleştirilen ve planlanan yatırımlar değerlendirildi.

Vali CANALP toplantıda ayrıca; iyi bir planlamanın, etkili uygulama ve takibin, süreç odaklı izleme-değerlendirme sisteminin; yatırımların öncelik eksenleri çerçevesinde, süresi içerisinde, düşük maliyetli ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine kaynaklık edeceğini vurguladı.

SORUNLARI ANLATTILAR

Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısında belediye başkanları ilçelerini sorunlarını ve yatırımları anlattı. Toplantıya katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’da, Keşan’ın sorunlarını dile getirdi.

“Son derece tehlikeli bir durum söz konusu”

Helvacıoğlu, “Keşan’da kavşakların ağaçlandırılması ve yeşil alan çalışmalarının yapılması konusunda yazışmalarımız olmasına rağmen bu yıl gecikti. Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmaların Karayolları nezdinde bittiği ifade ediliyor. Ancak Keşan Küçük Sanayi Sitemizin girişi ve yan yollarında çalışmalar elzem oldu. Bu konunun gündeme alınmasını bekliyoruz. Tarihi köprülerden bahsedildi. Yeni devlet hastanemize giden yolda Ferhat Ağa Köprüsü’nde bir çalışma yapamıyoruz. Tarihi eser olması nedeniyle sorun yaşıyoruz. Son derece tehlikeli bir durum söz konusu. Köprü çok dar ve kaza olmaması tamamen şans.” dedi.

“Ciddi sorunlar var”

DSİ’nin Saros Körfezi’nde acilen çözmesi gereken sorunların olduğuna dikkat çeken Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Saros Körfezi 70 kilometre sahile sahip. 3 ayda Edirne merkezine gelen turist sayısının 2 katını ağırlıyoruz. Su konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Yer altı suyumuz kalmadı.

Belediyemizin Alo 153 Hattı’na çok fazla şikayet geliyor. Arıtma konusunda şikayetler alıyoruz. Önümüzdeki yıl turizm turizm olmaktan çıkacak görünüyor. Ciddi sorunlar var. Yeraltı sularımız bitmek üzere. Ya turizmi yapacağız ya da Saros’a kilit vuracağız. İçme suyu projemiz hazır. Acil sorunlarımızı hissettirmemiz lazım.”

Millet bahçesini konusunda çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Mustafa Helvacığolu, konuyla ilgili olarak Edirne Valiliği’nden yardım istedi.

“Ciddi şekilde tahribat yaşanmış”

Spor tesisleri konusunda bazı eksikliklerin bulunduğunu ifade eden Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “2020 planlamasına alabilmemiz için spor salonu ve kapalı yüzme havuzuyla ilgili Spor İl Müdürlüğü’müzden destek istiyoruz. Bu konuda bir çalışma yapmalıyız. Stadyumumuzda ciddi anlamda tribün problemimiz var. Spor salonumuz küme düşmüş durumda. Yüzme havuzumuzun kapatılarak, tadilatının yapılması yönünde beklentilerimiz mevcut. Ciddi şekilde tahribat yaşanmış. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanımız da bizden rapor istedi. Bakanımıza raporumuzu sunacağız.”

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.