Yavuz ve Akkuzu yarışıyor

Yavuz ve Akkuzu yarışıyor
25.10.2019
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçen Temmuz ayında Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ne kayyum olarak atanan yönetim kurulunun aldığı olağanüstü genel kurul kararı gereği genel kurul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak. Havsa Musulça Köyü’nden Erdi Yavuz ve Havsa Çukurköy’den Oğuz Akkuzu ‘Demokratik yarışta varız’ diyerek aday olduğunu açıkladı.

DSYB’ne kayyum olarak atanan yönetimin aldığı genel kurul kararı gereği 20 Ekim 2019 Pazar günü ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığından ikinci toplantı yarın saat 13.00’te Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak.

Bilindiği gibi Bakanlıkça görevlendirilen yönetim kurulu yeni seçim yapılana kadar birliğin sevk ve idaresi ile tekrar seçime götürme görevini üstlenen Başkan Atilla Bayazıt, Başkan Yardımcısı Eyüp Farsak, Muhasip Üye Erol Üstünel, Üye Ramazan Sel ve Abdullah Dökmeci’den oluşan yönetim kurulu seçimli olağanüstü toplantı kararı almıştı. 20 Ekim Pazar günü birinci toplantıda çoğunluk sağlanamadığından ikinci toplantı Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda saat 13.00’te yapılacak.

Havsa Musulça Köyü’nden 30 yaşındaki Erdi Yavuz, “Beyaz sayfa açmak için beyaz listeyle adayız” dedi ve şöyle konuştu:”Tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Üreticiyim ve 10 yıldır birliğin personeli olarak görev yaptım. imsenina dayı değilim. Birliğin yapısını ve işleyişini çok iyi biliyorum. Genç dinamik çalışkan arkadaşlarımla birlikte göreve talibiz. Hayvan hastanesi pasif duruma geçti. İlk işimiz hayvan hastanesini aktif durumuma geçirip üye ayırmaksızın tüm üyelerimize veterinerlik hizmetlerini artırmak istiyoruz. Hayvan hastanesini kapatmak birliği kapatmak demek. Birliğimizin önemli gelir kaynağı olan küpesi. Birliğimizin kaderi bu küpenin elin. Tarım İl Müdürlüğümüz ile yapılacak protokolle il bazında tekrar almak istiyoruz.

Düce satışı kanayan bir yara ve üyelerimizin düvelerini gerçek fiyatına satmak istiyoruz. Aracının kazandığın aradan çıkarıp üyemizin kazanmasını sağlayacağız. Birliğimizin işleyişini bildiğimizden borç krizi de bizi korkutmuyor. Birliğimiz en lider en etkili konumda olmalı. Ben ve arkadaşlarım birliğimiz ve üyelerimiz için çalışmaya adayız. Beyaz bir sayfa açmak için beyaz listeyle demokratik yarışta biz de varız. Birliğimiz üreticilerin birliği kaderine terk edemeyiz. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Bir dokunuşta sorunlar çözülmez. Bunun mücadelesini vermek için göreve talibiz.”

Havsa Çukurköy’den 45 yaşındaki Oğuz Akkuzu da demokratik yarışa pembe listeyle katılacak. “Üreticinin malını sonuna kadar savunacağım” diyen Akkuzu şunları söyledi:”Çocukluğumdan beri hayvancılığın içindeyim. Bu sektörü çok iyi biliyorum. Yapılacak çok şey olduğunu da biliyorum. Üreticinin malını sonuna kadar savunacağım. Birliğin mali tablosunun o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. Kayyum da işler tıkırında giderken atanmadı buraya. Usulsüzlükler görüldü ve kayyum atandı. Ben kaynakların doğru kullanıldığı zaman birliğin düze çıkacağına canı gönülden inanıyorum. Yeterki insanların haklarını savunan biri olsun. Bizim tek amacımız bu. Küpeleme sayesinde birliğe gelir sağlamak lazım. Bununla ilgili gerekli girişimimiz olacak. Üyelerin yıllardan beri beklediği düvelerini pazarlama konusuna da elimizden geldiğince eğileceğiz. Hayvan hastanesi konusunda ilaçların pazarlığını kapalı kapılar ardında değil tüm çalışan ve ekibimizle yapacağız. Kimsenin aklında soru işareti kalmasını istemiyorum. Veterinerlik hizmetini hızla hayata geçireceğiz. Veterinerlik hizmetini daha iyi yapacağız. Aktif olarak devam edecek. Biz üyelerle barış imzalayacağız. Üyeler birlikten soğudu. İnsanlar hizmet alamıyor. Aidat ödüyor. Herkesin kafasında soru işareti var. Biz yönetimle üyeler el ele olmak istiyorum.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.