Zübeyde Hanım, Anneler Gününde Unutulmadı…

Zübeyde Hanım, Anneler Gününde Unutulmadı…
10.05.2020
A+
A-

Kırklareli’nde, Türk Anneler Derneği Kırklareli Şubesi, “Anneler Günü” nedeni ile yeni tip Coronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın Heykeline karanfil koydular.

Özgürlük ve Demokrasi Meydanında ki Zübeyde Hanım Heykeli önünde düzenlenen tören, Coronavirüs tedbirleri kapsamında ağızlarında maskeler ve sosyal mesafe kurallarına uyularak Türk Anneler Derneği Kırklareli Şube Başkanı Aynur Yadalı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Karanfil bırakması ile başladı.

Yadalı, burada yaptığı konuşmada, Türk Anneler Derneği Genel Başkanı Gül Baysal tarafından imza altına alınan basın açıklamasını okudu.“Sevgili Anneler, her yıl mayıs ayının 2’inci pazarı kutladığımız “Anneler Günü” bu sene özel bir durum dolayısıyla bazılarımız için evlâtlarımızdan annelerimizden uzakta geçecek. Uzakta da olsa yaşamını kaybetmiş de olsa annelerin ve yüreğinde annelik duygusu taşıyan bütün kadınların anneler gününü kutluyoruz. Annelik yılda bir gün kutlanacak bir durum değildir, anneler doğumdan yaşamlarının sonuna kadar evlatlarına destek olan fedakârlıklarıyla sevgileriyle tecrübeleriyle her zaman onların yanında olan varlıklardır. Bu yıl dünyayı saran hep beraber mücadele ettiğimiz pandemi dolayısıyla aylardır evlatlarına hasret kalan başla ölümü göze alarak çalışan bütün sağlık çalışanlarımızı anne baba ayırt etmeden yılın anneleri ve kahramanları ilan ediyoruz. Hepsinin anneler gününü kutluyor önlerinde saygı ile eğiliyoruz. Sevgili arkadaşlar vatan sevgisi bayrak sevgisi anne sevgisi ülkesini çok seven bizler için eşdeğerdir bu zor şartlar altında millet e her zorluğa katlanıp fedakârca çalışıp ülkeyi bu beladan kurtaracağız. Güzel günlerde buluşmak umuduyla bütün annelerin ve yüreğinde annelik duygusu taşıyan bütün kadınların anneler gününü kutluyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz, yaşamını kaybetmiş bütün annelerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Bizler anneler olarak vazife başında hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımızın şehit olarak kabul edilmesini devletimizden hassaten rica ediyoruz. Dualarımız vatanımız ve tüm dünya içindir. Bu duygularla hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

Törene, Coronavirüs tedbirleri kapsamında ağızlarında maskeler ve sosyal mesafe kurallarına uyularak, Türk Anneler Derneği Kırklareli Şube Başkanı Aynur Yadalı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok az sayıda kişi katıldı. -Haber: Metin KARAKUŞ/KIRKLARELİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.