1,4 milyon dolarlık proje

1,4 milyon dolarlık proje
08.10.2019
A+
A-

2017-2018  eğitim öğretim yılında Amerika’da Massachussets ve IIlinois eyaleti ile eş zamanlı olarak ilk Türkiye’de Edirne’de uygulanan projenin gerçekleştiği panelle alakalı Ayşekadın Anaokulu tarafından bir açıklama gerçekleşti. Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi  öğretim üyesi Prof. Dr. Emine Ahmetoğlu önceliğinde Çocuklar Hareket Ediyor: Okul Öncesi Dönem Çocuklarının Okul Olgunluğunu Destekleme başlıklı panel T.Ü Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Projeye ise ev sahipliği yapan Ayşekadın Anaokulu’nun özel gereksinimli çocukları ile beraber diğer sınıf arkadaşları ile beraber eğitim süreci ve hareket içeren etkinlikleri ile gerçekleşen projenin maliyeti ise 1,4 milyon dolar olduğu belirtildi. Projenin gerçekleşmesi ile ilgili panele programın yürütücü isimleri Prof. Dr. Patricia Favaza ve Prof Dr. Michaelene Ostrosky katıldı. 29 Eylül’de gerçekleşen panelle ilgili konuşan Ayşekadın Anaokulu Müdürü Nurten Özdemir, bu projeye ev sahipliği yapmanın mutluluğu içinde olduklarını ve 1,4 milyon dolarlık bütçeli projede herkesin özen gösterdiğini ve bu projeyi ülkeye kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ayşekadın Anaokulu Müdürü Nurten Özdemir” 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından Amerika Birleşik Devletleri’nde Massachusetts ve Illinois eyaletlerindeki üniversiteler ile eş güdümlü olarak ilk defa Türkiye’de Edirne’de çocuklar hareket ediyor okul öncesi dönem çocukları programı özel gereksinimli okul öncesi dönem çocuklarının okul olgunluğunu destekleme projesi okulumuzda uygulanmıştır. Bu projeye ev sahipliği yapmanın 29 Eylül Pazar günü proje yürütücüleri Prof. Dr. Patricia Favaza’yı, Prof. Dr. Emine Ahmetoğlu, Dr. Ezgi Akşin Yavuz ve Prof Dr. Michaelene Ostrosky’yi Misafir etmenin mutluluğu ve heyecanını yaşadık. Projenin amacı 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda kapsayıcı eğitim anlayışına uygun olarak özel gereksinimli çocukları sınıftaki diğer arkadaşlarıyla birlikte hareket içeren etkinliklerle farklı fiziksel aktivitelerle çeşitli materyaller kullanılarak çocukların bedensel gelişimlerini desteklemekti. Çocuklar hareket ediyor projesine velilerimiz de dahil edildi.

Evlere verilen etkinliklere veliler birlikte çalıştılar ve çok keyif aldıklarını ve faydalı olduğunu dile getirdiler. Amaç özel gereksinimli çocuklar ile diğer normal çocukların aynı aktiviteler içerisinde bedensel gelişimlerini desteklemekti. Çocuklar hareket ediyor projesi Prof. Dr. Favaza’nın yönetiminde Massachusetts üniversitesi bünyesinde yürütülen projenin bütçesi 1, 4 milyon dolar olarak açıklanmıştır. Ülkemize uluslararası projeye kazandıran Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Ahmetoğlu ve yönetimindeki proje ekibi böyle etkili ve bütçesi büyük olan bir projeyi ülkemize kazandırdılar. Bu projeyi okulumuz öğretmenleri velilerimiz ve çocuklarımız büyük bir özveri ile gerçekleştirdiler. Hepsine teşekkür ediyorum”dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.