49 Ünite Kan Toplandı…

49 Ünite Kan Toplandı…
19.12.2019
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde, Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği ve Edirne Kan Merkezi Müdürlüğü Ekiplerinin iş birliğince, Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.

19 Aralık 2019 Perşembe günü saat: 10.00 ile 17.00 arası Hükümet Konağı önünde kurulan seyyar tır da düzenlenen Gönüllü Kan Bağışı Kampanyasında Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi Müdürlüğü Ekiplerince, kan bağışçılarından toplam 49 Ünite kan toplandı. 

Türk Kızılay Babaeski Temsilciliğine bu güne kadar 17 Ünite kan veren gönüllü kan bağışçı 54 yaşında ki Hasan Kongur’a da, Türk Kızılay Edirne Kan Merkezi Sorumlu Doktor İbrahim Dedemehmet ve Türk Kızılay Babaeski İlçe Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, tarafından “Bronz Madalya ve Teşekkür Belgesi” verildi.

Türk Kızılay Babaeski İlçe Koordinatörü Gülsüm Kaynaklar, “Sen “kan” ver ki Kızılay “can” versin” dedi.

Babaeski’de, gönüllü kan bağışçılarından 49 Ünite kan toplandığını belirten Kaynaklar, yaptığı açıklamada; “Babaeski İlçemiz kan bağışı konusunda her zaman duyarlı davranmakta olup, bugün de gönüllü kan bağışçılarımızdan toplam 49 Ünite kan toplanmıştır. “Sen “kan” ver ki Kızılay “can” versin.” Sloganı ile hareket eden Türk Kızılay insan ızdırabı olan her yerde ve her durumda meydana gelen sorunları ortadan kaldırabilmek ve yaraları sarabilmek için sürekli hazır bulunan bir yardım kuruluşudur. Birçok alanda faaliyet gösteren Türk Kızılay, halk sağlığı ile de yakından ilgilenen bir kurum olarak  Türkiye’de kan hizmetlerinin kurulup, geliştirilmesi görevini üstlenmiştir. Bu amaçla; Ülkemizdeki yıllık 2 Milyonun üzerinde olan kan ihtiyacını karşılayabilmek için tamamen gönüllü karşılıksız bizlere destek olan bağışçılarımızla hayat kurtarmaya devam etmektedir. Çağın gereklerine uygun işlemlerden geçirilmiş güvenli kan temini, 81 ilde bölgesel kan merkezi, kan istasyon ağlarının yapılandırılması, alınan kanların bileşenlerine ayrılması ve birden fazla kişinin faydalanması, potansiyel kan bağışçılarının eğitilmesi, kazanılması ve toplum geneline yayılması, kan merkezlerinin modernizasyonu, kalite yönetimi, hasta ve hasta yakınlarının kan ihtiyaçlarının doğrudan otomasyon sistemi ile hastanelere ulaştırarak sağlanması, hasta yakınlarının bağışçı aramak zorunda kalmamaları amacıyla hizmetlerine devam etmektedir. Madalya hak sahibi olan bağışçımız Sayın Hasan Kongur aracılığıyla tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Türk Kızılay bir iyilik hareketidir ve sizlerin destekleriyle hizmetlerine devam etmektedir” Dedi.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.