DP İl Başkanı Özyılmaz’dan değerlendirme

DP İl Başkanı Özyılmaz’dan değerlendirme
18.12.2019
A+
A-

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz ve il yönetimiyle beraber il kongresi sonrası göreve tekrar gelmelerinin ardından Ciğerci Bahri Dinar’da kahvaltılı bir basın açıklaması düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda il kongresinde 3 liste beklediklerini ancak olmamasının ardından hareketli bir bir kongre geçirdiklerini söyleyen Özyılmaz, gelecek yıllarda partiyi gençlere emanet etmek istediğini dile getirdi. Ak Parti ve CHP’ye göndermede bulunarak Vakıf kiracılarının zam sorununa değinen Özyılmaz” henüz adım atılmamışken iki partinin yarışa girdi. Henüz halledilen bir şey, yok bu konuda katkıda bulunmaya hazırız” şeklinde ifade etti.

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz “Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, “biz Demokrat Parti olarak son 2 ay içerisinde oldukça hareketli günler yaşadık. Kongreler yaptık, bu arada arkadaşlarımızla birlikte Ankara’da her yıl yaptığımız genişletilmiş temsilciler toplantısını takip ettik. Daha sonra İstanbul il kongresi vardı. İstanbul il kongresi de çok hareketli bir kongre oldu. Kongremizi Halk TV canlı yayın olarak verdi. DP’de bir hareketlilik var. DP 74 yıl önce nasıl ki demokrasiyi çoğulcu parlamenter sistemi Türkiye’ye getirmişse tekrar iddialı bir şekilde yeniden demokrasiye geçme çalışmasına için düğmeye basmıştır. Ve o çalışmalar içerisine de girilmiştir. Edirne’de yaptığımız kongrede biz umut ediyorduk ki 3 tane listemiz olur ancak olmadı. Ama her şeye rağmen bir hareketlilik yaşadık.

Daha öncesinde 16-17 kişiyle yaptığımız kongreyi 100 kişiyle yaptık. Güzel bir kongre dönemi geçirdik. Bu arkadaşlar ile aramızda bir görev dağılımı yaptık. Yönetim kurulumuzun asil üyeleri ve başkan ile birlikte 9 kişiden oluşuyor. İsmail Kuyruklu Yıldız İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Seçimde şuna çok dikkat ettik. Biliyorsunuz ki yerel seçimlerde belediye başkan adaylığına de bir kadın aday çıkardık. Benim özellikle Allah ömür verirse sağlık sıhhat içerisinde çalışabilirsek önümdeki 3 yıl içerisinde partimizi mümkün olduğunca yüzde 70 yüzde 80’lere varan gençliğe emanet etmek istiyorum. Kadınları da yüzde 50 seviyelerine getirme düşüncesindeyiz. Onun için siz basın mensupları aracılığı ile kadınlarımızı Demokrat Parti’de siyaset yapmaya davet ediyorum. Çünkü partimiz de çalışmak isteyen herkese yer var. Gençlik kolları teşkilatımızı da yakın zaman içerisinde hayata geçireceğiz. Gençlik kollarına da partimize yeni katılan bir avukat kardeşimizin başkanlığında gençlik kolları teşkilatını da en kısa zamanda hareketlendireceğiz. Bu temsilciler meclisi toplantımızda genel başkanımızın özellikle vurgu yaptığı “Türkiye’yi yeniden demokrasiye taşıyacağız” slagonu ile ileriki günlerde daha bir açıklık kazanacaktır” dedi.

Özyılmaz, “Bugün çok önemli günlerden birisi esasında hepinizin bildiği sizin de meslektaşınız Hablemitoğlu’nun ölüm yıldönümüydü ve uzun aradan sonra ancak Necip Hablemitoğlu’nun katili dün yakalanmıştır. Tabi bu arada Uğur Mumcu ve Abdi İpekçi hatırlamamak elimizde değil bu değerli yazarlarımız, gazetecilerimiz hunharca katledildiğini hepimiz biliyoruz. İnşallah Türkiye bu tür olayları tekrar yaşamaz” dedi

Vakıf kira zammına değinerek Demokrat Parti’nin her an katkı vermeye hazır olduğunu aktaran Başkan Özyılmaz” Son bir iki hafta içerisinde gündemi en çok meşgul eden konulardan birisi vakıf kiracıları olan esnafımızın durumu henüz daha bir karara bağlanmadığını öğrendik. Henüz bir adım atılmamışken bir iki parti yarışa girdi. Ben işi hallettim söylemleri ile ama henüz halledilen hiçbir şey yok. Buradaki esnafımızın durumu çok sıkıntılı işsizler ordusuna işsiz katmak istemiyoruz. Bizim elimizden gelecek bir şey varsa bizde her türlü katkıda bulunmaya hazırız.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.