Ak Partiden TGD’ye ziyaret

Ak Partiden TGD’ye ziyaret
23.09.2020
A+
A-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve partinin yönetim kurulu üyeleri Trakya Gazeteciler Derneği’ne (TGD) ziyarette bulundu.

Ziyarette,Edirne’de koronavirüs vakalarının yüksek olmadığından da bahseden Başkan İba,“Kapılarda Bulgar vatandaşlarına test yapılmıyor. O süreç içerisindeki Edirne’deki oranlar nasıl olacak diye bekleniyor.Henüz bir netlik kazanmadı. Bu durum uzatılabilir de durdurulabilirde. Henüz uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili bize gelen bir bilgi yok. Vaka sayılarıyla ilgili bir fikrim yok ama kontrol altında olduğunu biliyorum.

Edirne’de farklı bir uygulama yapılıyor. Evde diğer fertlere bulaşacak pozisyon varsa yurtlarda hastalara bakılıyor.Diğer illere bakıldığında Edirne’de vaka sayıları yüksek değil. Diğer illere göre daha alt seviyede.Valilik bu konuda ciddi bir çalışma yapıyor.Kontrol altında. Edirne’de vatandaşlarımız maske kurallarına karşı çok tedbirli. Biz sosyal medya hesaplarımızdan video yayınladık. Maske,mesafe kurallarına devam edelim. Çünkü çok kritik süreçteyiz. Bu süreci atlatırsak sayılar tekrar düşmeye geçecek” dedi.

Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan da ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.