Akcan, İYİ Parti İlçe Başkan Adayı…

Akcan, İYİ Parti İlçe Başkan Adayı…

İYİ Parti Babaeski önceki dönem İlçe Başkanı Ayhan Akcan, yapılacak olan Olağan Kongrede yeniden İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu söyledi.

Parti Binası’nda 23 Şubat 2020 Pazar günü saat: 10.00-17.00’de arasında gerçekleşecek olan 2’inci Olağan Kongre’de öncesi İsmet Fıçıcı’dan sonra, önceki dönem İlçe Başkanı Ayhan Akcan’da, İYİ Parti İlçe Başkanlığı’na aday oluğunu açıkladı.

Partililerinden aday olması konusunda yoğun bir talep geldiğini belirten Akcan, “Bu talep karşısında kayıtsız kalamazdım ve yeniden aday olmaya karar veridim.” Dedi.

Akcan, daha sonra şöyle devam etti; “Ben 1962 Babaeski doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Kırklareli Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri Bölümü Mezunuyum. Vatani görevimi yaptıktan sonra 1985 yılında Manisa İli Gördes İlçesi’nde Polis Memuru olarak göreve başladım. 28 yıl 11 ay memuriyet hizmetimden sonra en son görev yaptığım İlimiz İstanbul’dan emekli olarak, baba ocağı memleketim Babaeski’ye geldim. Daha sonra 2010 Yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyasete başladım. O dönemler İlçe Teşkilatı olarak, yaptığımız başarılı çalışmalar sonucunda yapılan genel seçimlerde partimizi İlçemizde 2’inci parti durumunda getirdik. Fakat partimiz genel merkezinde ki bazı uyuşmazlıklar dolayısıyla özellikle Sayın Meral Akşener’in Genel Başkan Adaylığa aday gösterilmemesinden dolayı, ayrı bir parti kurma kararı nedeniyle bende onun yanında yer almaya karar verdim. Parti kurulma aşamasına geldiğinde ise arkadaşlarımız ile birlikte yaklaşık 153 istifa ve ayni zamanda o dönem Belediye Meclis Üyesi olan Sayın Ragıp Berk ile birlikte MHP’den istifa ederek, İYİ Parti’ye geçme kararı aldık. Babaeski İlçesi’nde çalışmalara başlayarak, bende İYİ Parti İlçe Teşkilatı içinde kurucu üyelerin arsında yer alma şerefine nail oldum. Kurulduğundan itibaren partimden hiç ayrılmadım ve canla başla partime her zaman hizmet ettim. Partime 1 yıl İlçe Başkanlığı görevimden sonra, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra yönetimden bazı arkadaşlarımız bu yarışa ayak uyduramadılar ve kopmalar olunca bende ve 4 Aralık 2019 tarihinde istifa etmek zorunda kaldım. Bu iki aylık süre içerisinde arkadaşlarımızın tekrar yoğun bir talebi üzerine İlçe Başkanlığına yeniden aday olmaya karar verdim. Genel Kurulumuz İlçemiz için hayırlısı olsun.  Pazar günü yapılacak olan Genel Kurulda çok değerli partililerimizin “Mavi Listeye” destek vermelerini bekliyor, verecekleri her karara saygı gösteriyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.