Akşener’e yoğun ilgi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yunanistan’ın Gümülcine kentinde, Batı Trakya Türkleri liderlerinden Dr. Sadık Ahmet’in 24’üncü ölüm yıl dönümü anma programına katılmak için Yunanistan’a geçiş yapmadan önce İpsala’yı ziyaret etti.

Belediye binasına girişinde davul-zurna ile karşılanan Akşener, kalabalıkta ilerlemekte zorlanırken, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Belediye girişindeki bahçede fidan diken Akşener, kendisi için kesilmek istenilen koçu azat edip belediye binasına geçti. Burada kendisine verilen hediyeleri kabul eden Akşener, belediye önünde toplanan kalabalığa balkon konuşması yaptı.

Akşener’i İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İlçe Başkanları, parti yöneticileri ile vatandaşlar karşıladı.

Belediye binasına girişinde davul ve zurna eşliğinde yoğun ilgiyle karşılanan Akşener, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye bahçesinde fidan diken Akşener, kendisi için kesilmek istenilen koçun azat edilmesini isteyerek belediye binasına geçti. Burada kendisine verilen hediyeleri kabul eden Akşener, belediye önünde toplanan kalabalığa balkon konuşması yaptı.  Kendisine verilen hediyeleri kabul eden Akşener belediye binası balkonundan halka seslendi. Akşener konuşmasında; “İpsala’da İYİ Parti bayrağını dalgalandıran kardeşimiz Abdullah Naci Ünsal’ı seçtiniz ve o da sözünde duracak. Hizmet edecek ve ayrım yapmayacak. İnşallah İpsala’yı Trakya’nın en önemli merkezlerinden biri haline getirecek. Ben de çok sık gelip gideceğim. Hizmetlerinin takipçisi olacağım. Türkiye genelinde ilçe belediyelerine genelde zorluklar yaşatılıyor. O zorlukları yaşamaması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Hemşerinize sahip çıktınız sizlere tekrar çok teşekkür ederim.”dedi.

Konuşmasında Batı Trakyalı olduğunu vurgulayan Akşener, “Ben, Trakya mübadele göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Biz sadece Müslüman azınlık değiliz, Müslüman Türk azınlığıyız. Ben de Türk’üm diyerek her bedeli ödedim. Hepimizin çok sevdiği, ölümüyle ciğerimiz yakan, rahmetli Dr. Sadık Ahmet’in mezarı başında da Fatiha okurken sizin selamlarınızı götüreceğim” dedi.

ALLAH, ALLAH NİDALARIYLA BİR YEREL SEÇİM YAPTIK

Konuşmasında 31 Mart Yerel Seçimleri’ne de değinen Akşener, “5 yıllık bir belediye başkanı seçeceksiniz, iyi hizmet ederse devam ettireceksiniz. İyi hizmet etmezse 5 yıl sonra tekrar değiştirme hakkınız var. Bakacağınız şey hangi belediye başkanın projeleri size daha uygun, karar vereceksiniz. Ama savaşa gider gibi, Allah, Allah nidalarıyla bir yerel seçim yaptık biz. Ve seçmen o siyasi partilerin önündeydi, o kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı söyleme geçit vermediniz, teşekkür ederim.” diye konuştu.

“SEÇİMDE HEPİMİZİN PAYI VAR”

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine de değinen Akşener, “31 Mart akşamı Sayın İmamoğlu’nun seçilmesinde hepimizin payı vardır. 23 Haziran’da tekrarlanan seçimi kazandıran sizsiniz. İstanbullular, İstanbul’da akrabası bulunan herkes. Yani ne benim ne bir başkası. Kişisel olarak ben İstanbul ikamet kayıtlıyım, bir oy kullanıyorum. Ama onun ötesinde sizsiniz, sizlersiniz. 15 bin 900 oy farkını, 814 bine çıkardınız. Her şey değişti. Bizler siyaseti düşmanlık üzerinden yapmama kararıyla yola çıktık, buna devam ediyoruz. EYT’lileri(Emeklilikte Yaşa Takılanlar) duyan yoktu, bizim sayemizde gündeme geldi. Çözmediler, ya çözecekler ya çözecekler. 3 bin 600 ek gösterge konusu söz verdiler, yerine getirmediler, ya çözecekler ya da biz çözeceğiz. Dolayısıyla tarım, hayvancılık, sanayi, ekonomide tencerenin yanması, her evde 4 yıllık bir üniversite mezunu işsiz olması konuşulmalı. Artık Türkiye’nin illeti, zilleti bin kenara koyup, sizin gözünüzün içine bakıp hangi problemlerin çözülmesi gerektiğine karar vermek zorunda olduğu bir dönem. İYİ Parti olarak biz de bunlara dikkat çekme adına hem Meclis’te, hem Meclis dışında görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

DEMİREL’İ ANDI

Akşener konuşmasının sonunda merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel‘i de anarak, “Burada 1966 yılında bir konuşma yapan benim de çok yakından tanıdığım rahmetli Demirel‘i de anmakta fayda var. Türkiye’de ekonominin, tarımın, sanayinin, hayvancılığın, işin, işçinin, tencerenin konuşulmasını siyasette sağlamış olan o isim, 1966’da bu belediyede konuşma yapmış. İnşallah Cenab-ı Hak aynı şeyleri nasip eder.” şeklinde konuştu. Akşener Daha sonra Rahmetli Dr.Sadık Ahmet için Gümülcine’de düzenlenen törene katıldı.

 

 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.