Alipaşa’da tesisat yenilenecek….

Alipaşa’da tesisat yenilenecek….
19.08.2019
A+
A-

Cumartesi Günü büyük bir tehlike atlatan Alipaşa Çarşısı esnafı 1992 yılındaki yangını yeniden hatırlamak istemiyor.128 esnaf dükkanının bulunduğu 500 yıllık AVM Tarihi Ali Paşa Çarşısı’nın cumartesi günü elektrik kaynağından çıkan yangının söndürülmesinden sonra yeni elektrik tesisatının döşeneceği ve gerekli önlemlerin alınacağı belirtildi. 1992 yılında çıkan o dehşet yangının tekrar çıkmaması İçin büyük uğraşlar veren ve olayı erken farkeden Ali Paşa Çarşı yönetimi büyük tedirginlik olsa da her şeyin kontrol altına alındığını belirtti.

“ELEKTRİK TESİSATI KOMPLE ELDEN GEÇİRİLECEK”

Tarihi  Ali Paşa Çarşısı Başkanı Yılmaz Sanış “ Cumartesi akşamı çarşımızda ufak bir kaza geçirdik, Allah’a çok şükür ki ani bir müdahale ile olayın büyümesini önledik. Tabi ki her malzemenin yıpranma payı vardır. Buda bize ders oldu. En azından bazı şeylere biraz daha dikkat etmemiz gerektiğini gösterdi. Zaten daha önce dikkat ediyorduk. Çünkü 1992 yılında bu çarşı yanmıştı, tekrarlanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdi bugün itibari ile bu sorun giderildi. Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzle de yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde sorunun kökten çözüleceğini, çarşıda ki tesisatın komple elden geçirileceğini, bütün sıkıntıların ortadan kaldırılacağına dair mutabakata vardık. Tabi ki bu tarihi çarşılar bizlere birer mirastır. Sonsuza kadar yaşamalı. Burada tekrar gerekli tedbirler daha daha arttırılarak bu durumu ortadan kaldıracağız. Bundan sonra elektrik tesisatını elden geçirip, ne gerekiyorsa artık yapılması için Vakıflar Bölge Müdürlüğü bize beyan ettiler”dedi.

 

“48 SAATTİR UYKUSUZUM”

Bu tarihi mirasın kendilerine emanet olduğunu ve gereken tüm her şeyi yapacaklarını gerektiğini belirten Çarşı esnafı tedirgin. Bu olay ortaya çıktığında herkes bir endişeye kapıldı. Çünkü çarşının geçmişinde böyle bir şey var. İnsanlar doğal olarak tedirgin oluyorlar. Ben şahsen 48 saattir uyumadım. Bu tarihi miras bize emanet, sürekli çarşı ile ilgileniyoruz, bu sorunun nereden kaynaklandığının sebebini bulduk. Raporların çıkmasını bekliyoruz. Gerekli çalışmaları Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzle beraber yapacağız”dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.