Anlamlı tarihte açılıyor..

Anlamlı tarihte açılıyor..
28.10.2019
A+
A-

Onarım için geçen Ağustos ayında araç trafiğine kapatılan Tarihi Meriç Köprüsü bugün trafiğe açılıyor. Karaağaç Muhtarı Agah Korkan, “29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız. Bir bayramımız da Meriç’in trafiğe açılmasıdır” dedi.

Yunanistan’ın komşusu Karaağaç Mahallesi’ni Tunca Köprüsü ile birlikte kent merkezine bağlayan Tarihi Meriç Köprüsü’nde onarım tamamlandı. Meriç Köprüsü bugün araç trafiğine açılacak. Karaağaç Mahallesi Muhtarı Agah Korkan, o bölgedeki esnafın da onarım boyunca büyük bir sabır gösterdiğini belirtti ve köprünün onarımında emeği geçenlere de teşekkür etti. Onarım süresince esnaf ve çalışanların mağdur olduğunu anımsatan Korkan, köprü açılışının 29 Ekim olarak belirlenmesini de çok anlamlı bulduğunu belirtti ve şöyle dedi:

 “29 Ekim günü Cumhuriyet Bayramımızı gurur ve coşkuyla kutlayacağız. Tüm halkımızın bayramını gönülden kutluyorum. Yarın bir bayramımız daha var. Meriç Köprüsü araç trafiğine açılıyor. Esnafımız çalışanlar yaz döneminde biraz mağdur oldular. Sabır gösterdiler.

Hava koşulları da onarım için önemliydi. O çalışma da bitti. Esnafımız üzüldü ama yarın köprümüz açılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, köprümüz Edirne ve Karaağaç halkımıza hayırlı olsun diyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.