“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

24.09.2020
A+
A-

Geçtiğimiz Pazar günü Türkiye’nin çok uzak bir köşesinde deplasmanda bir takım ile karşılaşan Edirne Belediyesi Edirnespor’un rakibi karşısında tek kale baskılı güzel oyununa karşın 2-1 yenilmesi şehrimizde büyük bir üzüntü ile karşılandı.

Ancak; deplasmana giden Edirne’li sporseverlerden aldığımız duyumlara göre,  Edirne Belediyesi Edirnesporumuzun yenilmesinde bir hakem faciası yaşanmış, 90 dakika süresince hakemlerin ev sahibi takımı tuttuğu maç da bu sayede Edirnespor’un yenilgisi  ile sonuçlanmış.

‘’AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ’’

Önceki gün Feys’de maç konusunda bir açıklama yapan Edirne’li akıldane, çok bilir şahıs ‘’Maçta iyi  oyuna bakmak önemli değil, sonuca bakmak gerekir. Bu da 2-1’lik yenilgi.’’ Şeklinde bir yorumda bulunmuş. Futbolu çok iyi bilen bir yorumcu, iyi oyunun genellikle sonucu belirleyemediğinden herhalde haberdardır. Kendisine bu doğruyu öğretmek için şu Atasözümüzü hatırlatmak  istiyorum.’’Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz’’ Yani Edirnespor’un yenilmesine karşın oynadığı güzel oyun dikkate alınmayacak mı?. Futbolda oynanan güzey oyun verilen bir emeğin eseridir. Böyle boş sözler gerçeği anlatmaz. Bu gibi durumlarda da laf olsun diyeboş söz sarfetmeyin lütfen. AKILLI OLUN.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.