Azerbaycan’a manevi destek…

Azerbaycan’a manevi destek…
15.10.2020
A+
A-

Medrese Ali Bey Mahalle Muhtarı Nesrin Çağlar tarafından, hem okumanın önemine değinmek hem Azerbaycan’a manevi destek olabilmek adına Arena Kıraathanesi’nde kitap okuma etkinliği düzenlendiler. Pandemi sebebiyle az kişinin katılabildiği etkinlik sosyal mesafeli şekilde gerçekleşirken, miniklerden yaşlılara, kadın erkek hep birlikte kitap okuma etkinliğini gerçekleştirdiler. Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç’te, 7’den 70’e katılım sağlanan kitap okuma etkinliğine katılarak destek verdi.

Kıraathanenin bugün kitap okuma evi olarak değiştirdiklerini, ve sadece erkeklerin değil kadınlarında kıraathanelere girebileceğini söyleyen  Medrese Alibey Mahalle Muhtarı Nesrin Çağlar “Okumak güçlü olmaktır, okumak her yönüyle gelişmiş bir birey olmanın ana unsurudur. Okuyan insan güçlü insandır. Güçlü insan güçlü aile, güçlü aile güçlü mahalle, güçlü mahalle güçlü şehir güçlü şehir güçlü ülke demektir. Güçlü ülke de akrabası olan diğer ülkelere yardım eder destek verir. Bizde bugün burada akrabamız olan Azerbaycan’a maddi olamasakta, manevi olarak bir destek vermek için toplandık. Her kitabı elimize aldığımızda, her sayfayı çevirdiğimizde Azerbaycan kardeşlerimizle beraber olduğumuzu hissediyoruz, Azerbaycan’ın en kısa sürede barışa kavuşması en büyük dileğimiz. Biz Medrese Alibey Mahallesi olarak Azerbaycan’ı kardeşlerimizin yanındayız. Kıraathaneler, kitap okuma evleridir. Biz bugün burada kıraathanelerin asıl özelliğine de kavuşturuyoruz. Kitap okuma evi haline kavuşturuyoruz. Kıraathanelere sadece erkekler değil kadınlarda girebilir. Kadının olmadığı her alan yarımdır, eksiktir. Biz bu etkinliği, bu eksikliği de en iyi şekilde tamamlıyoruz. Biz bugün okuyoruz. Okumak bazen yaşadığın şehri,bazen tüm Dünyayı, bazen geçmişi, bazen bugünü, bazen kendini bazende bir yabancıyı keşfetmektir.Okumak yaşamaktır.Okumak yaşatır. Özellikle bu organizasyonda bizlere destek olan değerli öğretmenimiz Ertan Çekiç’e, Arena Kıraathane işletmecisi Bilgin, Kireç burada bulunan mahalle sakinleri ve sayın basın mensuplarına çok teşekkür ediyoru. Sağlıklı günler dilerim”dedi .

“ÇATLASIN DÜŞMANLAR”

Böyle bir etkinlik oluşturulmasından çok mutlu olduğunu kaydeden Azerbaycan vatandaşı mahalle sakini Zehra Köpük “ 10 senedir Edirne’de yaşıyorum. Mahalle muhtarımızın böyle bir etkinlik yapmasına çok teşekkür ederim. Çok duygulandım. Devletimin adına, halkımın adına Türkiye’ye teşekkürlerimi bildiriyorum. Onur ve gurur verici bir şeydir. Azerbaycan’a gitseniz zaten her yerde Türk bayrağı görürsünüz. Türkiye’de de destek olmak için her yerde Azerbaycan bayrağı vardır. Bu gerçekten iki devlet bir millet olduğumuzu gösteriyor. Çatlasın düşmanlar”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.