Babaeskispor Taekwondo Takımı, 12 Madalya Kazandı…

Babaeskispor Taekwondo Takımı, 12 Madalya Kazandı…
08.11.2019
A+
A-

Babaeskispor Taekwondo Takımı, Çanakkale İli Bayramiç Belediyesi Başkanlığınca düzenlenen  “Cumhuriyet Kupası Taekwondo Şampiyonası’na” katıldı.  

Şampiyonaya; Trakya’yı ve Kırklareli’yi temsilen Babaeski Spor Kulübü Taekwondo takımı yanında, Balıkesir Ayvalık, Burhaniye, Bandırma, Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü, Beşiktaş Spor Kulübü, Çanakkale Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Sporcuları, Ezine Spor Kulübü ve Bayramiç Ayazma Spor Kulübü katıldı. 

Babaeskispor Taekwondo Takımı Antrenörü Kazım Taştekin, şampiyona dönüşü sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bayramiç Belediyesi Cumhuriyet Kupası Taekwondo Şampiyonasına 9 Kulüp, toplam 128 sporcu katıldı. Şampiyonaya katılan sporcular birinci olabilmek için canla başla mücadele ettiler, ter döktüler. Şampiyonaya katılan tüm kulüplere İstiklal Marşımızın yazarı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’ un doğup ve çocukluğunu yaşadığı,  evi ziyaret edilip, sporculara bilgiler verildi. 

Ayrıca Babaeski Spor Taekwondo Takımı 14 sporcuyla katıldığı turnuvada 12 sporcumuz madalyaya ulaştı. Sporcularımız başarılarını her gün  üstüne koyarak emin adımlarla ilerliyorlar.” 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.