Geçici Barınaktaki Sokak Hayvanlarına Yer Minderi…

Geçici Barınaktaki Sokak Hayvanlarına Yer Minderi…

Babaeski İlçesi’nde, faaliyet gösteren Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş’nin, Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, Belediye Geçici Hayvan Barınağı’nda ki sokak hayvanları için yer minderi hediye etti.

Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. Fabrikası genelinde çalışan personel arasından, her bölümden oluşturulan gönüllü bir grup olan Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, yaklaşan kış şartları öncesinde sokak hayvanları için yaptıkları 42 adet yer minderini Belediye Geçici Hayvan Barınağı’nda Veteriner Hekim Cenk Ertürk’e, teslim ederek, örnek bir davranışta bulundular.

Belediye Geçici Hayvan Barınağında düzenlenen etkinliğe, Belediye Veteriner Hekimi Cenk Ertürk, Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, katıldı.

Yer minderlerini teslim alan Belediye Veteriner Hekimi Cenk Ertürk, yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Aster Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, yaklaşan kış şartları öncesinde sokak hayvanları ile ilgili sorumluluk projesi kapsamında, bugün belediyemiz geçici hayvan barınağımıza 42 adet yer minderi hediye etmiştir.  Kendilerine bu duyarlı ve faydalı davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bundan sonra sokak hayvanlarımız altlarına koyacağımız bu yer minderleri ile üşümeyecek, kış şartlarında güzel bir ısı yalıtımı olacak bu güzel minderler. Tabii Aster Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri sadece bugün gönderdiği minderlerle değil bize her gün fabrika personelinden arta kalan yemek artıklarını da, sokak hayvanları ile olsun, burada barınakta ki hayvanlarımızla olsun, bizimle paylaşıyorlar. Aster Tekstil Fabrikası Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyeleri, bu sokak hayvanlarına karşı gerçekten çok faydalı işler yapmaktadır. Ayrıca bizler sadece Aster Tekstil Sanayi Kuruluşundan değil, diğer kuruluşlardan da sokak hayvanlarımıza karşı böyle yardımcı olmalarını ve katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Bu şekilde olursa tabii çok daha iyi olur. Yükü hep birlikte paylaşmış oluruz, çünkü her şeyi Belediye’den beklemek yerine bizlerde halk olarak biraz yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum, sonuçta bu hayvanlar herkesin, sadece Belediye’nin değil.”

Daha sonra yer minderleri barınaklarda kalan sokak hayvanlarının altına kondu.

-Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.