Bağışlar cami inşaatlarına aktarılıyor

Bağışlar cami inşaatlarına aktarılıyor
11.02.2020
A+
A-

Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, camilerde toplanan bağışların Valilikten alınan onayla toplanarak cami inşaatlarında kullanıldığını açıkladı. Bulgaristan Filibe yakınlarında Yörükler Köyü Cami’ni örnek gösteren Üzüm,”O camiyi Edirne yaptı” dedi.

            Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, camilerde toplanan bağışların cami inşaatlarında kullanıldığını söyledi. Cami inşaatları yanı sıra Kur’an Kursları, İdlib ve Elazığ’a yardım için de toplandığını belirten Üzüm,”Yardımlaşmak çok önemli” dedi ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Camilerimizde toplanan bağışlar Valilikten aldığımız onayla beraber zaman zaman Edirne’deki ve ilçelerindeki cami inşaatları için kullanılıyor. Zaman zaman da dünya genelinde devletimizin takip ettiği cami inşaatları için kullanılıyor. Bunun yanı sıra Kur’an Kursları için de kullanılıyor. Ayrıca İdlib ve Elazığ için de yardımlar topladık. Başka bir amaçla toplanan yardım yok. Edirnelilerin bağış yapma konusunda ilgisi çok yüksek. Vatandaşlarımız 1 lira bile olsa zor durumda olan kardeşlerine yardım etmek istiyor.

            Bunun dışında Bulgaristan’da da bizim takibimizle yapılan birçok cami oldu. Mesela Filibe’ye yakın bir yerde Yörükler Köyü Camii var. O camiyi Edirne yaptı. 3 defa yardım topladık ve bu camiyi 150 bin lira gibi bir paraya inşa ettik. Bir medreseydi, restorasyon işlemleri yapıldı. Bunlar çok önemli. Edirne’de devam eden cami inşaatlarına yardım topluyoruz. Üniversite camii için de 2 defa yardım topladık. Temel atması tamamlandı; havalar ısınınca cami inşaatı devam edecek. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımızın da üniversite camii için önemli bir katkısı oldu. Bizim diğer illere yaptığımız yardımlar gibi, diğer illerden de bize yardımlar yapılıyor. Yardımlaşmak çok önemli.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.