Belediye, Covid-19 İle Mücadeleye Devam Ediyor

Belediye, Covid-19 İle Mücadeleye Devam Ediyor
18.08.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyayı saran COVİD-19 salgınına karşı başlattığı mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.

Salgının Türkiye’de ortaya çıktığı Mart ayından itibaren aralıksız bir çalışma sürdüren ekipler, temasın yoğun olduğu, virüsün bulaşma ihtimalinin yoğun alanlarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

Edirne Belediyesi, COVİD-19 Türkiye’de görülmeden önce başlattığı dezenfektan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bugüne kadar tüm kurum ve kuruluşlar, sağlık ocakları, eczaneler, fırınlar gibi halkın yoğunlukla bulunduğu alanları periyodik aralıklarla dezenfekte eden ekipler, temasın yoğun olduğu toplu ulaşım araçları, kurumlar, duraklar, parklar ve ibadethaneler gibi alanlarda da dezenfekte çalışmalarının sürüyor. 

Türkiye genelinde vaka sayılarında artış yaşandığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak ilk günden bu yana pandemi ile mücadeleyi aralıksız sürdürüyoruz.

Ekiplerimiz üstün bir gayretle halkın yoğun olarak kullandığı, temasın yoğun olduğu alanlarda dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor. Halkımızdan istediğimiz rehavete kapılmamaları. COVİD-19 salgını ne ülkemizde ne de kentimizde son bulmuş değil. Lütfen sosyal mesafeye, maske takmaya ve el hijyenine dikkat edelim. Kalabalık ortamlarda bulunmamaya özen gösterelim.

Halkımıza market ve pazarlarda alışverişin hızlıca yapılıp ayrılmalarını önemle hatırlatmak isterim. Bu dönemi ancak hep birlikte hareket edebilirsek atlatabiliriz. Sağlıklı günlere yeniden kavuşmak için elimizden gelen özeni gösterelim” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.