Belediyeden Berber ve kuaförlere büyük destek

Belediyeden Berber ve kuaförlere büyük destek
05.05.2020
A+
A-

Bir buçuk aydır kapalı olan ve 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren yeniden faaliyete geçecek olan Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarına  bu zor süreçte en büyük destek Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan’dan geldi.  Edirne’de faaliyet gösteren Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu işyerleri  08-09 ve 10 Mayıs tarihlerinde Edirne Belediyesi tarafından dezenfekte edilecek ve maske, eldiven ile dezenfektandan oluşan hijyen seti de Edirne Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilecek.

Covid 19 Korona Virüsü ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği “Koronavirüs Tedbirleri” konulu genelgede  BERBER, KUAFÖR, GÜZELLİK SALONLARI  21 Mart 2020 tarihinde  saat: 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulmuştu.Aradan  geçen 44 gün sonra bugün akşam saatlerinde Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ulusa Sesleniş konuşmasında açıkladığı Normalleşme programında, Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren faaliyete geçeceğini duyurdu.Haberi duyan ve Yaklaşık olarak 1,5 aydır işyerini zorunlu olarak kapattığı için büyük mağduriyet yaşayan Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu işletme sahipleri ve çalışanları büyük sevinç yaşadı.

Edirne’de faaliyet gösteren Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarına bir müjdeli haber de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan geldi. Gürkan , “Beklediğimiz güzel günlere tedbiri elden bırakmadan yaklaşıyoruz. 11 Mayıs’ta faaliyete başlayacak şehrimizdeki tüm Berber ve Kuaför ve Güzellik Salonu esnafımızın işyerlerini Edirne Berberler ve Kuaförler Odası ile işbirliği yaparak 8-9- 10 Mayıs tarihlerinde dezenfekte edecek, maske, eldiven ve el dezenfektanından oluşan hijyen malzemelerini Edirne Belediyesi olarak düzenli bir şekilde esnafımıza vereceğiz. ” Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.