Burada her şey doğal ev yapımı gibi

Burada her şey doğal ev yapımı gibi
26.11.2019
A+
A-

Havsa’da  geçtiğimiz haftalarda Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından açılan S.S.Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi fabrika gibi çalışıyor.

Cumhurbaşkanlığı I. 100 Günlük İcraat Programı kapsamında kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması hedefi doğrultusunda Edirne Havsa İlçesinde kurularak, 8 Kasım 2019 tarihinde Edirne Valimiz Ekrem Canalp tarafından açılışı yapılan S.S.Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi fabrika gibi çalışıyor.

Sebze yemeyen çocuklar için ıspanaklı, kapya biberli, zerdeçallı, pancarlı ve sade olarak üretilen makarnalar, kahvaltılıklar, salça, turşu, reçel, tarhana, yufka ekmeği gibi raf ömrü olan ürünler yanında günlük olarak sipariş üzerine yaprak sarma, katmer, pasta, kek, kurabiye gibi ürünlerin pazarlandığı kooperatifte kadınlar tüm emeklerini ortaya döküyor.

Kadınlarımızın sosyal kalkınmasında ve refah seviyesinin arttırılmasında yeni kooperatiflerin kurulması ve yaygınlaştırılması için Edirne Valiliği ve Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü çalışmalarına hızla devam ediyor.

Önceki gün Edirne Aile çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Bilgin Özbaş’ın ziyaret ettiği S.S.Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi yaptıkları üretimle takdir topladı.

Özbaş, müdürlük olarak her türlü destekleri Vali Ekrem Canalap’in himayelerinde verdiklerini ve bu desteğin süreceğini söyledi. Özbaş, ” Kadınlarımızın sosyal kalkınmasında ve refah seviyesinin arttırılmasında yeni kooperatiflerin kurulması ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz, yeni projeler ile kadınlarımızın yanında olamaya devam ediyoruz”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.