Can Dostlarımız Takvimde Yer Aldı

Can Dostlarımız Takvimde Yer Aldı
19.12.2019
A+
A-

Edirne Belediye Başkanlığı; 2020 yılı için hazırladığı takvimde sokakta yaşayan can dostlarımıza yer verdi. 2020 yılının şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur, adalet ve sevgi getirmesini dileyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her yıl farklı temalara yer verdiğimiz masaüstü takvimimizin bu yıl ki konuğu sokakta yaşayan can dostlarımız oldu. 2020 yılı; tıpkı can dostlarımız gibi şefkat dolu olsun” dedi.   

Edirne Belediye Başkanlığı; her yıl olduğu gibi bu yılda Edirne Halkına dağıtılmak üzere masaüstü takvimler hazırladı. Her yıl başka bir temayla oluşturulan masaüstü takvimlerinin bu yıl ki konusu ise sokakta yaşayan can dostlarımız oldu.

TürkPiksel Fotoğraf Topluluğu’nun işbirliğiyle hazırlanan takvimlerin sayfalarına sevimlilikleriyle tebessüm yaratan sokak hayvanlarının birbirinden güzel fotoğrafları yer aldı.

TürkPiksel Fotoğraf Topluluğu’na verdikleri katkıdan dolayı teşekkür eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak Edirne Halkı’na dağıtılmak üzere her yıl masaüstü takvimler hazırlamaktayız. Bu yıl ki takvimimizin teması da sokakta yaşayan dostlarımız oldu. Sokakta yaşayan can dostlarımıza dikkat çekmek ve onlar için farkındalık yaratmak adına hazırladığımız bu takvimleri çok seveceğinize inanıyorum. 2020 yılı şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur, adalet ve sevgi getirsin. 2020 yılı; tıpkı can dostlarımız gibi şefkat dolu olsun” dedi.

TürkPiksel Fotoğraf Topluluğu üyelerine makamında kabul eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’da, kendilerine bu fikri sunan Fotoğraf Sanatçısı Çiğdem Gürsu ile Mesut Özder’e teşekkür etti.

Tanrıkulu, “Fotoğraf Sanatçısı Çiğdem Gürsu, üyesi olduğu TürkPiksel Fotoğraf Topluluğu’ndan bu toplukta yer alan fotoğraf sanatçılarının sokak hayvanlarının fotoğraflarını çektiklerinden bahsetti. Birlikte böyle bir proje gerçekleştirmek istedik. Sokakta yaşayan can dostlarımızın fotoğraflarıyla bir takvim çalışması hazırladık. Bu seneki temamız ‘Sokakta yaşayan canlarımız.’ Edirne Belediyesi olarak yaşam hakkına saygı duyan bir belediyeyiz. Edirne’yi hayvanlarla, bitkilerle de paylaşıyor ve birlikte yaşıyoruz” dedi.

Fotoğraf Sanatçısı Çiğdem Gürsu da, “Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’na  sokak hayvanlarının yer aldığı bir takvimin hazırlanması için fikirlerimizi sunduk. O da bu fikrimizi çok sıcak buldu. Böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Çok mutluyum böyle bir projede yer almaktan” dedi.

Fotoğraf Sanatçısı Mesut Özder de “Sokak hayvanları için ne yapabiliriz, diye düşündük. Bizim de en iyi bildiğimiz şey fotoğraf çekmek. Bu fotoğrafları bu şekilde değerlendirdiğiniz için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Tanrıkulu, bu konuda en büyük teşekkürü de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın hakkettiğini belirterek, “Başkan Gürkan, sokak hayvanlarıyla ilgili hiçbir projeyi geri çevirmiyor. Her zaman sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.