CHP ilde kongre vakti

CHP ilde kongre vakti
08.02.2020
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne 37. Olağan İl Kongresi yarın Margi Hotel’de yapılacak.

32’si doğal seçilmiş 488 toplamda 520 delegesi olan CHP Edirne İl Başkanlığı’na 3. defa aday olan Başkan Fevzi Pekcanlı ile geçen dönem CHP Edirne Belediye Meclisi Üyesi Serkan Liznak’ın listeleri yarışacak. CHP Edirne 37. Olağan İl Kongresi yarın Margi Hotel’de yapılacak. 520 delegenin sandık başına gideceği kongre saat 11.00’de başlayacak.

İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Daha önce de belirttiğim gibi inşallah il kongremizi de dostluk kardeşlik içinde tamamlayacağız. Ben il başkanlığına hep yarışarak geldim il başkanlığına. Aday arkadaşımızı rakip olarak asla görmüyorum. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Diğer arkadaşlarımız da bu partinin kıymetli insanları ve yol arkadaşlarımız. Keyifli bir kongre olacak düşüncesindeyim. 3’üncü defa adayım. Edirne ilinde 488 seçilmiş delege 32 doğal delegeyle beraber 520 delege var. Tüm Edirnelileri 9 Şubat’ta Margi Hotel’de yapılacak kongremize bekliyorum” dedi. 

İl Başkanlığına aday önceki dönem Belediye Meclis Üyesi Serkan Liznak da “Örgütün adayıyım” ifadesini yineledi ve şöyle dedi:“Ben herkesin il başkanı olmak için adayım. Enerjimiz, gençliğimiz var. Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Herkesin adayıyım tek bir kişinin değil, örgütün adayıyım. Kucaklayıcı, toparlayıcı bir il başkanlığı yapmak istiyorum. Delegeler kararını verecektir, güzel partimin güzel insanlarının vicdanlarına adayım. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.