CHP, MADIMAK OLAYLARINDA ÖLENLERİ UNUTMADI…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Örgütü tarafından, Sivas Katliamının 26.yıl dönümünde düzenlenen etkinlikte hayatını kaybedenler anıldı.

Parti binasında düzenlenen anma toplantısında, İlçe Başkanı Erol Mutlu, “Sivas katliamı yakın tarihimizin en utanç verici, toplum vicdanını yaralayan ve acısı dinmeyecek bir olaydır.” Dedi.

 

Mutlu, şöyle devam etti; “Bundan tam 26 yıl önce 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin insanlık dışı bir davranışla yakılması sonucu 33 Yazar, Ozan ve Düşünür ile 2 Otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan olaylarda, dışarıda toplanan göstericilerden de 2 kişi hayatını kaybetmiştir.

Madımak Katliamı ülkemiz insanının kültürüne, sanatına, inancına ve birlikte yaşama olgusuna karşı düzenlenmiş bir vahşettir. Bizler bu topraklarda her türlü inanç ve farklı düşüncelerimizle bir birimize saygılı bir şekilde yaşarken, bu güzelliği hazmedemeyip, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler maalesef bizlere bu tür acıları yaşatıyorlar. Sivas katliamı yakın tarihimizin en utanç verici, toplum vicdanını yaralayan ve acısı dinmeyecek bir olaydır. 2 Temmuz Sivas Katliamı gibi toplum vicdanında derin yaralar bırakan olayların bir daha asla yaşanmamasını diliyor, hayatını kaybeden tüm canlarımızı rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz.”

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.