Cuma namazı 2,5 ay sonra kılındı

Cuma namazı 2,5 ay sonra kılındı
29.05.2020
A+
A-

  Babaeski İlçesi’nde, İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs önlemleri çerçevesinde yayımladığı genelgeler doğrultusunda 2,5 aydır kılınmayan Cuma namazı bugün cemaatin yoğun bir katılımı kılındı.

İlçenin Hacı Hasan Mahallesi’nde yer alan kapalı pazar yeri dün halk pazarı sona erdikten sonra pazarcı esnafının tezgâhlarını kaldırması ile birlikte Belediye Zabıta Personeli tarafından, sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan ölçümler sonucu yoğun bir çalışma ile cuma namazına hazırlandı.1472 kişinin namaz kılması için hazırlanan kapalı Pazar yeri namaz saati öncesi Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu   tarafından denetlenerek, her hangi bir eksikliğin olup, olmadığı kontrol edildi.

Kapalı pazar yeri alanına girişte, Zabıta ve Polis ekipleri tarafından Cuma namazına gelen vatandaşların tek tek ateş ölçer cihazı ile ateşleri ölçüldü. İlçe Müftülüğü personeli tarafından ise maskesi olmayan vatandaşlara maske, seccadesi olmayanlara da bir defalık kullanımlık seccade dağıtıldı. İlçede 2,5 ay sonra kılınan ilk cuma namazı İlçe Müftüsü Abdurrahman Koç tarafından kıldırdı.

Koç, Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada; “Hakikaten çok sevinçliyiz, neşeliyiz Cuma namazını kıldığımızdan dolayı çünkü yaklaşık 2,5 aydır Cuma namazı kılamıyorduk. Bugün artık cemaatle beraber Cuma namazı kılmaya başladık, tabii bütün camilerimizde henüz başlanmadı ama inşallah ileriki süreçte alınan bu tedbirlere uyarak, özellikle sosyal mesafe kurallarına uyarak, camilerimizde de namazın kılınmasını bekliyoruz, umuyoruz. Allah’ımıza hamdüsenalar bizlere bugünümüzü de gösterdi. Halkımızın da güzel teveccühü vardı cemaatle beraber bir arada özellikle Babaeski’mizde şuanda ben kapalı Pazar yeri alanında kıldığım yerde kalabalık bir katılım oldu, güzel oldu. Rabbim inşallah bu salgın hastalık belasından bizi en kısa zamanda kurtarsın, eskiden olduğu gibi saflarda bir arada omuz omuza namaza kılacağımız günleri nasip eylesin diyorum ve sizlere de ben çok teşekkür ediyorum sağ olun.”  Dedi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.