Cuma Pazarına gidecekler ‘Dikkat!’

Cuma Pazarına gidecekler ‘Dikkat!’
15.05.2020
A+
A-

Corona Virüsü salgını nedeniyle vatandaşlara bulaşmayı önlemek için  kapalı kalan ve Cuma günü   kapılarını  açacak olan Ulus Pazarı, baştan sona dezenfekte edildi.

Belediye ekipleri tarafından ilaçlanan Ulus Pazarı’na gelecek olan vatandaşlar, giriş kapısında ellerini dezenfekte edilip ateş ölçümlerinin ardından maskeleri ile pazara girecekler. Hem esnaf hem vatandaşlar için önlemlerini aldıklarını söyleyen Başkan Bülent Reisoğlu, pazarın yaklaşık 3’te birinin açılacağını ve maskesiz Pazar girişin olmayacağını söyledi.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, “AVM’ler, berbelerde açıldı hayırlı olsun. Bu süreç içerisinde Edirne Ulus Pazarı da kısmi olarak test sürecinde. Yaklaşık  üçte biri açılacak. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından zaten pazarımız komple bir şekilde dezenfektasyon yapılarak öncesinde bir hazırlık yapıldı. Gün içerisinde pazarın alışveriş ortamı kapılardan kontrollü bir şekilde, ateş ölçümleri yapılarak müşterilerimiz içeri alınacaktır. Dezenfektasyon sunarak, eldivenler dağıtılarak içeri girişleri yapılacaktır. İçeride yönlendirme ve uyarı levhaları sosyal mesafeleri koruyun, maskeleri takın gibi müşterilerimiz uyarılacaktır. Sağlıklı bir şekilde pazarın açması sağlanacak. Esnaflarımızın her birinde sprey kolonya bulunmaktadır. Hem kendileri için hem müşterileri için bunları kullanacaklar, müşterilerimize, esnaflarımıza maskeler dağıtılacak.Maskesiz kimse kalmayacak ve sosyal mesafe kurallarına en üst seviyede uyacaklardır. Maskesiz kimse pazara giremeyecek”dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.