Cuma Pazarında Korona cirit atıyor

Cuma Pazarında Korona cirit atıyor
18.09.2020
A+
A-

Edirne’de her cuma günü kurulan ve ‘sosyete pazarı’ olarak bilinen Ulus Pazarı’ndaki yoğunluk, koronavirüs vakalarının Ülkemizde tırmanışa geçtiği bugünlerde tedirginlik yarattı.Yoğunlukla birlikte unutulan sosyal mesafenin yanı sıra bazı vatandaşların maskelerini çenesinin altında tutması dikkat çekti.

Salgına karşı alınan kısıtlamaların kal­dırılması ve nor­malleşmenin başlamasının ardından koronavirüs vakalarının yeniden tırmanışa geçtiği bugünlerde Ulus Paza­rı’nda aşırı yoğunlukla unutulan sosyal mesafe tedirgin etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ül­kemizde de nor­malleşme sürecinin ardından yeniden tırma­nışa geçen koronavirüs vaka sayıları tedirgin et­meye devam ediyor.Kentin en işlek pazarı olan Ulus Pazar’ı her Cuma günü olduğu gibi dünde kuruldu. Pazar’a başta Bulgar ve çevre il­lerden gelen vatandaşlar adeta akın etti. Alışveriş yapan vatandaşların tezgahlarda oluşan yo­ğunlukta sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği, ne­redeyse iç içe alışveriş yaptığı görüldü.

Aşırı yoğunlu­ğun olduğu pazarda va­tandaşların bazılarının maskeyi olması gerektiği gibi takarken, bazıları ise çenelerine indirerek alışverişe devam etti.Pazar gelen çoğu vatan­daşın ise girişte el hijye­nini sağlanması için ko­nulan dezenfektandan kullanmadığı ve sosyal mesafe kuralını hiçe sa­yıldığı görüldü. Bu durum koronavirüs vaka sayılarını tırma­nışa geçtiği şu günlerde tepki topladı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.