Cumhuriyet İlkokulu’ndan, “Geleneksel Pilav Günü”…

Cumhuriyet İlkokulu’ndan, “Geleneksel Pilav Günü”…
24.12.2019
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde, Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği, Sınıf Temsilcisi Öğrenci Velileri ile birlikte, Okul yararına “Geleneksel Pilav Günü” düzenledi.

Belediye Tansa Düğün Salonu’nda düzenlenen “Geleneksel Pilav Günü’nde” Cumhuriyet İlkokulu Okul Müdürü Hüseyin Ceylan, Müdür Yardımcısı Berna Balkan, Okul Aile Birliği Başkanı Nursel Karakoç, Başkan Yardımcısı Ülker Gizem Kaya, Muhasip Üye Nagihan Arı,  Üyeler Meltem Nizam ve Meral Bircan ile birlikte gelen öğrenci Velilerini salonun girişinde karşıladılar.

Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği’nin ve Sınıf Temsilcisi Öğrenci Velilerinin evde kendi elleri ile hazırladığı Nohutlu Pirinç Pilavı, Tulumba Tatlısı ve diğer yiyecek ve içecekler kısa süre içerisinde satıldı. Okul yararına düzenlenen Geleneksel Pilav Günü’ne yoğun ilgi olurken, yapılan satıştan elde edilecek gelirin okulun ihtiyaçları için kullanılacağı belirtildi.

Cumhuriyet İlkokulu Okul Müdürü Hüseyin Ceylan, yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları söyledi; “Öncelikle bu etkinliğin hazırlanması için uzun süre yoğun bir tempoyla çalışarak sizlerle bizleri burada buluşturan Okul Aile Birliği başkan ve üyelerimize, sınıf veli temsilcilerimize, emeği geçen tüm velilerimize teşekkür ediyorum.

Değerli misafirler, okul aile birliklerinin amacı; okul ile aile arasındaki bütünleşmeyi sağlamak, veli ile okul arasındaki iletişim ve işbirliğini güçlendirmek, Eğitim-Öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek ve okula maddi katkı sağlamaktır. Bizde okul yönetimi olarak Okul Aile Birliğimizin bu amaçları gerçekleştirebilmesi için onlarla beraber uyumlu bir ekip çalışması yürütmekteyiz. Sizlerin de desteğiyle öğrencilerimizin daha modern, temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri için bu tür etkinlik ve organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca buradan bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkılarını esirgemeyen Babaeski Belediyesine,  işyerlerimize ve değerli esnafımıza çok teşekkür ediyoruz. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”

Daha sonra Okul Aile Birliği Başkanı Nursel Karakoç ise yapmış olduğu konuşmasında; “Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği olarak okul yönetimi, öğretmenlerimiz ve velilerimizi böyle bir organizasyonla bir araya getirerek aramızdaki iletişimi güçlendirmeyi, bu beraberliğin verdiği güvenle okulumuz adına maddi, manevi destekler elde etmeyi amaçladık. Biz Cumhuriyet İlkokulu çatısı altında öğretmen, öğrenci velisi ile bir aileyiz. Çocuklarımızın eğitim öğretim gördüğü, bilgilerle donatılırken sosyalleştiği, hayata hazırlandığı yer olan okullarımıza her alanda sahip çıkmalıyız. En değerli varlığımız olan çocuklarımızın bu çatı altında daha mutlu, daha huzurlu ve daha başarılı olmaları için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeliyiz. Davetimize icabet eden tüm misafirlerimize, bu organizasyonda bizlere yardımcı olan Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ya, okulumuz yöneticisi ve öğretmenlerine, sınıf temsilcilerine yani sınıf annelerine, çeşitli şekilde katkıda bulunan Babaeski Esnafına ve adını sayamadığım herkese katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okul yararına çeşitli hediye çekilişlerinin de yapıldığı “Geleneksel Pilav Günü” etkinliği, saat 13.00’te başlayıp, akşam 17.00’ye kadar, Piyanist Serkan Toparlar ve Piyanist Levent Çetinkol’unmuhteşem,  türkü ve oyun havaları eşliğinde devam etti. 

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.