DP’de kazan kaynıyor…

DP’de kazan kaynıyor…
19.10.2019
A+
A-

Demokrat Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Sezai Nüfer, İl Başkanlığı hakkında iddialı  açıklamalarda bulundu. Nüfer, Belediye başkanlığı seçiminde yüzde 99 adayları olan Hamdi Sedefçi’nin kendilerine sorulmadan adaylıktan çıkarıldığı, bu süreçte parti binalarının acele ile değiştiği, belediye seçiminde rakip partinin belediye başkanının yeni binasının açılışını yaptığını, Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın oğlu ve gelinini CHP Belediye Başkanı’nın işe aldığı şeklinde iddialı açıklamalarda bulundu.

Şuan yeni oluşum içinde olduklarını belirten Nüfer partide İbrahim Özyılmaz’ın kendi başına aldığı kararlardan ve partiyi kendisinden kurtarmak istediklerini için il yönetiminde tekrar yer alacaklarını belirtti.

Adaylık açıklamasında mevcut Demokrat Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Sezai Nüfer, “Partimin ihtiyacı olduğu her zaman görev aldım. Çok eski bir parti üyesiyim. Dediğim gibi Doğan Yakar zamanında da başkan yardımcısıydım.

 İbrahim Özyılmaz zamanında da başka yardımcısıyım hala da devam ediyor. İstifa dilekçelerimizi genel merkeze verdik. Fakat genel merkez kabul etmedi. Aslında bundan seçimden önce olan şeylerdi. Partimize zarar vermemek için ön plana çıkmadık. Benim olanlardan rahatsızlığım partide tek adamlık olayı çok fazla telefon ile ilçe Başkanları görevden alınıyor. İstediğini ilçe başkanı yapıyor. Telefonla görevden aldırıyor. İşine gelmediği zaman sonra Hamdi sedefçinin aday olması kimseye sorulmamıştır. Ferdi olarak hareket edilmiştir. Ben buna şahsım karşı çıkmışımdır. 3 gün sonra bir telefon geldi. Basın açıklaması yapıldı. Hamdi sedefçi yüzde 99 adayımızdı ama bugün yüzde 100 adayımız değil sen bunu kime soruyorsun. Senin yönetim kurulun yok mu? Senin karar defterin yok mu? Nasıl böyle hareket ediliyor. Bu işte şaibe olduğunu düşündüm.

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın partiden kimseye sormadan kendi kararlarını verdiğini, parti binasının bir anda değiştirilmesine anlam veremediklerini belirten Sezai Nüfer “Alel acele parti binasını değiştirdik. O kadar hızlı oldu ki. Ne gerek vardı. Ve sen parti binasını bugün seçimde karşına çıkacak olan bir belediye başkanını Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanının açılış yaptırıyor. Burada şaibe yok mu? Ben Hamdi Sedefçi’den Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı olarak özür diliyorum. Edirne’de siyaset konusunda da belediye başkanlığı konusunda da duayendir. Biz yanlış yaptık. Kimse çıkıp bunları söylemedi.

İbrahim Özyılmaz’ın kendi şahsi aldığı fikirler kendi aldığı kararlar. Bir tanesi karar defterinde yok. Seçim üstü istifa etmek istemedim. Partime zarar veririm diye. Seçimden sonra sessizlikler bozuldu. Nasıl bozuldu? İbrahim Özyılmaz’ın oğlu ve gelinini Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanı işe alıyor. Bizim siyaset yapma imkanımız kalmadı. Ondan sonra partiye gitmedim. Şuan yeni oluşum içerisindeyim. Kısmetse gene olacağım. Amacım listeye girip yönetimde olmak değil İbrahim Özyılmaz’dan Demokrat Parti’yi kurtarmak. Kimsenin babasının çiftliği değil orası” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.