Muhtarlar günlerini kutladı;

Muhtarlar günlerini kutladı;
19.10.2019
A+
A-

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Atatürk Anıtında çelenk töreni düzenlendi. Törene Edirne’nin bütün muhtarları katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından anıta çelenk sunumu gerçekleşti.

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı “ Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmiş Muhtarlar gününün 4.sünü kutluyoruz. Mutluyuz. Bu genelgeyi kabul eden TBMM’de görev yapan milletvekillerinizi , Cumhurbaşkanımızı canı gönülden kutluyorum. Bize bu değeri verdikleri için gerçekten sizler adına mutluyum. Muhtarlık az önce sunucu kardeşimizin de dediği gibi halkın ilk müracaat ettiği ilk devlet birimlerinden, ilk ağızdan milletimizin dertlerini alıp kurumlarda çözmeye uğraşan arkadaşlarımız. Elimizden geldiğince çözmeye uğraşıyoruz, mücadele ediyoruz. Sağ olsun Edirne’mizde valimiz, sayın belediye başkanımız bize gereğinden fazla değer verip dertlerimizi çözmeye uğraşıyor. Dertler bizim değil ki, dertler milletimizin derdi. Çözüldükçe insanlar mutlu, biz mutlu oluyoruz. Ama bizim dertlerimiz bitmez, biz dertleri çözeceğiz, çözmek mecburiyetindeyiz. Burada şunu söylüyorum, dertleri bitirmeden aramızdan ayrılan muhtar arkadaşlarıma da Allah’tan rahmet aramızda olmayıp ta yaşayanlara da sağlık ve mutluluk diliyorum. Hiçbir şey sabit değil. Biz seçimle geliyor, seçimle gidiyoruz. Halk takdir ederse seçiyor halk takdir etmiyorsa seçmiyor. Bunu kabul etmeliyiz. Onun için halkın takdirini en iyi şekilde dinleyip, onlara çözüm üretmek mecburiyetindeyiz.

Bu bizim baş görevlerimizden bir tanesi. Biliyorsunuz ülkemiz çok önemli dönemeçten geçiyor. Karşımıza gelişmiş bütün dünya devletleri siz haksızsınız demeye uğraşıyor. Ama ne yazıktır ki ülkemizin bir ve bütün vatandaşları TBMM’de partilerimizin liderleri bu konuda tek yumruk oldular ve dünyaya kendilerini gösterdiler.

Yüce ordumuz o bölgede savaşmıyor, ülkemizin hakkını arıyor. Ne canlar verdik biz o uğurda. Küçücük bebekleri yok ettiler. Biz davamızda haklıyız. Ordumuz mücadele ediyor. Yönetimimiz orduyu yönetiyor, bizde topyekün onların yanındayız. Birlikten kuvvet doğuyor ve doğmaya da devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz muhtarlar olarak devletimizin yanındayız. Orada görev yapan silahlı kuvvetlerimize başarılar diliyoruz. Şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazi olanlara da acil şifalar diliyoruz, günümüz kutlu olsun”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.