Dul, Yetim ve Yaşlılara İftar Yemeği…

Dul, Yetim ve Yaşlılara İftar Yemeği…
28.04.2020
A+
A-

  Babaeski İlçesi’nde faaliyet gösteren Gazi Kemal Mahallesi Müzisyenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde bu yılda Ramazan ayında roman vatandaşlarına yapılan yardımlaşma geleneği bozulmadı.

Gazi Kemal Mahallesi Müzisyenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Karan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ömür Çeker, Ersin Sergen ve Gönüllü Üyeler,  Koronavirüsü tedbirleri kapsamında, Gazi Kemal Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesi’nde evden çıkamayan 65 yaş üzeri, ihtiyaç sahibi dul ve yetimler başta olmak üzere yaklaşık 1000 aileye iftarlık sıcak yemek dağıttı.

Başkan Karan, “Dernek Yönetimi olarak, kuruluşumuzdan bu yana roman vatandaşlarımızdan ihtiyaç sahibi dul, yetim ve yaşlılara her yıl ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediğimiz yardımlarımızı bu yılda evlerine götürmek suretiyle devam ediyoruz.

Çünkü bu yıl malum ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgın hastalığı nedeni ile alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlarımız “evde kal” çağrısına uyarak, evden çıkamıyor. Bizde Gazi Kemal Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesinde yaklaşık 1000 aileye Valilik ve Kaymakamlığımızın katkılarıyla “Vefa Sosyal Destek Grubu” iftar yemeği paketleri hazırlattık. Gönüllü Üyelerimiz ile birlikte bu ihtiyaç sahibi ailelere iftar saati öncesinde bu sıcak yemekleri bizzat evlerine giderek kendilerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Değerli roman vatandaşlarım Lütfen evden çıkmayın, alınan tedbirlere uyalım. Allah devletimizden razı olsun, Yönetim Kurulum adına tüm İslam âleminin mübarek Ramazan ayını kutlar saygılarımı sunarım.” Dedi.

Haber: Metin KARAKUŞ/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.