Düşülke Atölyesi kolları sıvadı

Düşülke Atölyesi kolları sıvadı
01.10.2019
A+
A-

Düşülke Atölyesi Tiyatro ekibi Saraçlar Caddesi’nde ki sokak tiyatrolarını yeni sezonda Cafe de Pause’ta çıkarttıkları kombinelerle ailelerle buluşturmaya hazırlandıkları konusunda açıklamada bulundu. Yetişkin ve çocuk oyunlarını sahneleyecek olan ekip Edirne Halkı’na ayçiçeği, lavanta ve Edirne Kırmızısı ile adlandırdıkları kombinelerle hem destek alıp hem tiyatro gösterilerini kesintisizi şekilde sunmayı hedeflediğini belirtti.

“EDİRNE İÇİN KOLLARI SIVADIK”

Düşülke Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Batuhan Öztürk “Çoğunuz bizleri Saraçlar Caddesindeki kukla ve pandomim gösterilerimizden tanıyorsunuz. Ve biliyoruz ki yine birçoğunuzun cep telefonunda canlı heykellerimizle çektirdiğiniz hatıra fotoğrafları mevcut. Şimdi ise bunların karşılığında kumbaramızda paylaştığınız bozukluklarınızın hesabını verme zamanı.

Bizler geçtiğimiz iki sezon boyunca Edirne sokaklarında elimizden geldiğince çocuk kalplere dokunmaya çalıştık hikayelerimizde. Canlı heykel performanslarımızla tarihi karakterleri yaşatmaya çalıştık bir nebze de olsa. Üniversitede öğrencilere sahne aldık. Son olarak da Valilik desteği ile önce Edirne Kırmızısı’nın Hikayesini taşıdık sahneye sonra Edirne’nin Kırmızısını-Edirne’nin Ramazanını yaşatmaya çalıştık Saraçlar Caddesinde. Bizlerle paylaştığınız gülümsemenizle daha çok okuduk daha çok araştırdık daha çok çalıştık. Umut olduğunuz sözlerinizle daha çok sarıldık işimize. Daha yolun çok başında olduğumuzu biliyoruz. Şimdi ise sokakta beton yığınlarının arasına masal mayalamaya çalışarak başladığımız serüvenimize artık küçük sahnemizle devam etmekteyiz.

Sayın Valimiz Ekrem Canalp. Dünya Tiyatro Günü’nde verdiği Edirne’de Devlet Tiyatrosu müjdesi ile Edirne halkını heyecanlandırdığı kadar bizleri de heyecanlandırmıştır muhakkak. Sonrasına mesleğe yirmi yılını vermiş bir kalfa olarak ben de, üzerimize düşen bir görev olduğunu düşünüp şehrimizde amatör ruhla çalışacağımız bir yerleşik tiyatro hayalini, tamamı üniversite öğrencisi olan ekibimle paylaştım. Kısa bir arayıştan sonra sevgili Erdinç Nemutlu, kafesinde bizlere çok güzel bir alan sağladı. Biz de en kısa sürede çalışmalarımıza uygun hale getirmek için kolları sıvadık. Önümüzdeki sezonda yetişkinlerin yanı sıra çocuklara da hitap etmek istediğimizden dolayı ince eleyip sık dokuyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Edirne halkına geniş bir repertuar sunmanın dışında tiyatro eğitimi, yaratıcı drama ve masal atölyeleri de sezondaki çalışmalarımız arasında bulunmaktadır. Bütün bu süreçte daha başarılı olmamız adına kombine ve indirim kartı alacak seyircilerimizin desteklerini beklemekteyiz. Aynı zamanda bizi bu zamana kadar yalnız bırakmayan siz değerli basın mensupları aracılığı ile 4 Ekim Cuma günü saat 21.00 de yapacağımız açılış etkinliğimize tüm Edirne halkını davet ederiz”dedi.

“AİLELER GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ÇOCUKLARINI ETKİNLİĞE BIRAKABİLECEK”

Ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarına kafede tiyatro etkinliğini sunabileceklerini belirten Öztürk “Yerleşik tiyatro ve repertuar tiyatrosu oluşturmaya çalışacağız. Bu ne demek, Cuma, Cumartesi akşamları burada etkinlikler olacak. Kursiyerlerimizin hazırladığı skeçler olacak. Bizim geçen sezon daha önce hazırladığımız oyunları buraya oda tiyatrosu şeklinde hazırlayıp sahneleme durumumuz olacak. Edirne Halkı en kısa sürede Çarşamba, Cuma, Cumartesi olmak üzere Edirne’de bir etkinlik yapmak diyecek ki burada bir etkinlik bir gösterim olacak. Komedi dram, tiyatro, doğaçlama olabilir. Tabi bu oyunları çıkartmak masraflı. 2 oyunla sezona başladıktan sonra 3. oyunumuzu dahil ederiz. Bunun yanı sıra çocuk tiyatrosu düşüncemiz var. Pazar günleri tamamen çocuklara ayırmış durumdayız. Çocuklarımızın aileleri gönül rahatlığıyla kahvaltısını yapıp çayını kahvesini içip kendilerine zaman ayırırken çocuklarda burada güvenli bir şekilde Pazar günününü Edirne Halkı’na sunmaya çalışacağız”dedi

“DESTEKLER İÇİN LAVANTA, AYÇİÇEĞİ VE EDİRNE KIRMIZISI KOMBİNELERİ”

Tiyatro oyunlarının hızlı bir konseptte olması için kombine destekleri ile hareket edeceklerini belirten Öztürk “Seyircilerimizden bu süreçte dekorlarımızı daha kısa sürede beklediğimiz destek koşulları kapsamında nasıl yaparız diye düşündük. 3 farklı kombine kartı oluşturduk. Bu 3 farklı kombine kartını Edirne’nin 3 farklı değeriyle isimlendirdik. Klasik kombine kartı lavanta kombinesi, bütün sezon boyunca bütün etkinliklere ücretsiz girebilecek seyircimiz. İkinci olarak ayçiçeği kombinemiz var. Yüzde 50 indirim sağlayacağız. Oyunlara çok fazla gelemeyecek ama destek olmak isteyen seyircilerimiz için hazırladığımız bir kombine. Koltuklara önemli tiyatrocuların isimlerini vereceğiz koltuklara. Ferhan Şensoy, Münir Özkul, İsmail Dümbüllü, Levent Kırca gibi bir çok önemli isimlerin koltukları olacak. Son olarak Edirne Kırmızısı kombinesi olacak. 1 sezon boyunca burada ki bütün etkinliklerimize girebilecek bu karta sahip olanlar. 4 Ekim açılışımızla beraber sezona yoğun şekilde başlamış olacağız.”Dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.