Eczanelerde saygı duruşu

Eczanelerde saygı duruşu
13.04.2020
A+
A-

Koronavirüs salgın aşamasında yaşamlarını yitiren eczacılar için tüm eczanelerde saygı duruşunda bulunuldu.

            Büyük bir özveri ile koronavirüs salgınında yoğun bir çalışma temposu içerisinde olan Eczane çalışanları sağlık çalışanlarında olduğu gibi bulaşma riskiyle karşı karşıyalar.Ülke genelinde gerçekleşen saygı duruşuna Şifa Eczanesi çalışanları da iştirak ederek vefat eden eczane çalışanlarını andılar.

Şifa Eczanesi sahibi Şükrü Ciravoğlu , “Saat 12.00’de  Pandemide kaybettiğimiz meslektaşlarımız için saygı duruşunda bulunduk. Mekanları Cennet ruhları şad olsun”dedi.

 Eczanelerin çalışma saatleri değişti

Öte yandan Edirne İl Hıfzısıhha Kurulunun aldığı kararla Edirne merkez ve ilçelerinde bulunan eczanelerin çalışma saatleri değişti.Buna göre eczaneler 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Edirne Eczacılar Odasının 30 Mart 2020 tarihinde Edirne Hıfzısıhha Kuruluna yaptıkları başvuru ile başlayan süreç sonunda bugün tebliğ edilen kararla eczanelerin çalışma saatleri değişmiş oldu.

Edinilen bilgiye göre 30 Mart 2020 tarihinde yapılan başvurunun kabul edilmemesinden sonra Edirne Eczacılar Odasının 2 Nisan 2020 tarihli dilekçesine karşılık olarak 8 Nisan 2020 tarihinde Edirne İl Sağlık Müdürü Kamil Sani Öngeren imzalı verilen cevapta Oda’nın başvurusu uygun görüldü.

Bugün tebliğ  edilen kararla Edirne Merkez ve İlçelerindeki eczanelerin çalışma saatleri 14 Nisan 2020 Salı yarından itibaren açılış 10.00 kapanış 18.00 olarak değiştirildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.