Eğlenmek onların da hakkı…

Eğlenmek onların da hakkı…
02.10.2019
A+
A-

Edirne Huzurevi’nde “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” nedeniyle Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Korosu konser verdi. Türküler, Balkan Ezgileri, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Edirne Yöresine özgü şarkıların seslendirildiği gecede yaşlılar unutulmaz bir gece yaşadı.

1Ekim Dünya Yaşlılar günü nedeniyle Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne Merkez Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde koruma ve bakım al tında bulunan yaşlılara yönelik “Konser Programı” düzenlendi. 

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Huzurevinde düzenlenen konser öncesi tüm yaşlıları tek tek ziyaret ederek, Dünya Yaşlılar gününü kutlayarak; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in tebrik ve selamlarını kendilerine iletti.

Ardından Huzurevi etkinlik salonunda düzenlenen konserde, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Korosu seslendirdiği Türküler, Balkan Ezgileri, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Edirne Yöresine özgü şarkılar ile yaşlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Korosu tarafından; Türküler, Balkan Ezgileri, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Edirne Yöresine özgü şarkılar, Huzurevi sakinlerinin eşliğinde seslendirildi. Düzenlenen Konser Programına; Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İ l Müdürü Bilgin Özbaş, Huzurevi Müdürü Tamer Tahmazoğlu, AK Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği Başkanı Veysel Güner, Kamu Kurum ve Kuruluş Yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşu yönetim kurulu üyeleri, Koruma ve Bakım altında bulunan çocuklar ve Huzurevinde hizmet almakta olan yaşlılar katılım sağladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.