EKK’dan Muhtarlar derneğine ziyaret

EKK’dan Muhtarlar derneğine ziyaret
03.10.2019
A+
A-

Edirne Kent Konseyi, 6 Ekim 2019 Pazar günü Belediye Kültür Merkezinde (Eski Elektrik Fabrikası) yapılacak olan ‘Kentin Sahibi Olmak İçin; Mahalle Meclisleri’ başlıklı toplantıya muhtarların katılımını sağlamak amacıyla Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı’yı ziyaret etti.

EKK Başkanı Ziya Gökerküçük yaptığı açıklamada, “Mahalle Meclislerinin kentlilerin katılımı ile işlevsel olacağını belirterek meclislerin oluşumunda muhtarların önemini görüştük. Ülkemizin bazı kentlerinde uygulamaya başlanan Mahalle Meclisleri örgütlenmesi için kentimiz geç kalmıştır. Çağdaş, demokrat ve aydın kentlilerin yaşadığı Edirne’de mahalle meclisleri oluşmasında kentlilerin katkısına güveniyoruz. Muhtarlar da bu anlamda önemlidir.

Kentimizde Mahalle Meclisleri oluşumunda kentin örgütleri ve kentliler olarak en önemli görev Mahalle Muhtarlarına düşmektedir. Muhtarlarla beraber kentliler olarak da katılım talebimiz varsa ve sloganlarımızda belirttiğimiz ‘kentin sakini değil sahibiyiz’ diyor isek aktif yurttaş olmalıyız.

Geçmiş yıllarda kentlerinde Mahalle Meclisleri kurmayı başarmış olan Bursa Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru konuşmacı olarak katılacaktır. Bu bilgileri Muhtarlar Derneği Başkanı ile paylaştık.

Muhtar İrfan Tasmalı da Kent Konseyinin çalışmalarına destek olunacağını belirtti. Dernek başkanı olarak tüm muhtarlara haber vereceğini söyledi. Kent Konseyi olarak mutlu olduk. Muhtarımız; ilk Mahalle Meclisinin de Şükrüpaşa Mahallesinde olabileceğini belirtti.

Kentlilerimizi 6 Ekim Pazar günü saat 12.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde (Eski Elektrik Fabrikası) bekliyoruz dedik”dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.