Ginger kazası…

Ginger kazası…
03.10.2019
A+
A-

Edirne Ayşekadın Semti’nde ki Sokakta Hayat Var bölgesinde bir kafeden kiraladığı elektrikli Ginger’lı bir kişi, süratli gitmesi sebebi ile kafelerin olduğu yerde park halindeki araca vurdu.

 Hızlı gelişen teknoloji çağında elektrikli araçların artması ile gençler bir çok model elektrikli vasıtalara yöneldi. Bunlardan biri de 3 tekerli ayakta sürülen Ginger isimli elektrikli vasıta. Dün akşam 9 buçuk sularında kiraladığı Ginger ile Sokakta Hayat Var’da hız yapan bir kişi park halindeki 22 AH 37 plakalı siyah  bir araca çarptı. Çarpmanın korkusu ile elektrikli Ginger’ı olay yerinde bırakıp kaçan kişi sonrasında polis ekipleri olay yerine geldi. Kalabalığın toplanması ile sokakta bir kargaşa yaşandı. Bir çok kişi alışık olarak duyduğu hız yapan bir aracın elektrikli bisiklete vurduğu söylentinin aksine hız yapan elektrikli aracın otomobile vurduğunu duyanlar şaşırdı.

Çevredeki vatandaşlar ise ;” Bu elektrikli Ginger adı verilen araçların üzerinde herhangi bir düzenleme yok. Satılık fiyatı pahalı olduğu için herkes kiralama yöntemini seçiyor. Kiralayan kişilerde genellikle deli dolu gençler. Kontrolü kaçırıp hızlandıklarında da böyle sonuçlar doğuruyor. Yaralanma olmasa bile maddi hasarlı sonuç karşı tarafı üzebiliyor. Bu hızlı elektrikli taşıtlara bir önlem gelmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bilinçli bir şekilde kullanıldığı takdirde zaten çok önemli vasıtalar. Örneğin plajlarda, havaalanlarında, otogarlarda, gümrük kapılarında ve bir çok yerde bu Ginger isimli araçlar üretiliş maksadı ile doğru kullanılmakta. Ama sokaklarda bu şekilde bilinçsiz kullanılması yanlış. Yetkililerin bu tür araçların trafikte ölümcül kazalara sonuçlanmaması için önceden tedbir alması gerekli” şeklinde belirttiler.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.