Enez’de Mezunları Derneği Kuruldu

Enez’de Mezunları Derneği Kuruldu

Enez Okulları Mezunları Dernek çatısı altında toplanıyor. Bu amaçla hazırlanan tüzük Enez kaymakamlığına teslim edildi ve Dernek Tüzel kişiliğini kazandı..

Birsen Şahin, Yalçın Bitikli, Celal Karakaş, Güler Engin, Gülhan Bereceli, Celil Kurter ve Yusuf Ocaktan oluşan Kurucular Kurulu İlk ziyaretlerini Enez kaymakamı Elif canan Tuncer ve Belediye Başkanı Özkan Günenç’e yaparak kuruluş amaçlarını anlattılar ve destek istediler.

Amaçlarının Enez mezunlarının, özellikle eğitim konusundaki deneyim ve birikimlerini Enez’e taşımak ve Enezdeki eğitimin seviyesini yükseltmek olduğunu belirten Dernek geçici Yönetim Kurulu Başkanı Birsen Şahin “ Enez’deki eğitimin sorunları konusunda, yetkililerin yanı sıra, okul aile birlikleri ve diğer Eğitim amaçlı Derneklerle el ele vererek önemli işler başaracağımızı düşünüyoruz.. Eğitim konusunda Enez’de yeni bir güç olarak çaba sarf edeceğiz” dedi. Şahin ayrıca Enez okullarından mezun olanlarla her zaman dayanışma içinde olacaklarını ve özellikle yaz aylarında yapılacak buluşmalarla veya sanal ortamlarda dostluk ilişkilerini güçlendirici etkinlikler yapacaklarını sözlerine ekledi.

Birsen Şahin  “Derneğimizin tüzüğünü Sayın kaymakamımıza sunduk. Hem sayın kaymakamımıza, hem de Belediye Başkanımız Sayın Özkan Günenç’e yaptığımız ziyaretlerde kendilerinden tam destek almaktan çok mutlu olduk” dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.