ERGİN SPOR KULÜBÜ BAŞARI ÇITASINI YÜKSELTTİ

18.07.2019
A+
A-

Kırklareli’nde, her yıl yeni hedeflerle çalışmalarına hız kesmeden devam eden bugüne kadar 17 sporcuyu milli takıma kazandıran Ergin Spor Kulübü’nün Antrenör ve Sporcuları, Türkiye Şampiyonalarında kürsüde olmayı başarıyor ve ilk’lere imza atıyor.

Uzun yıllardır büyükler kategorisinde madalya kazanabilecek sporcular yetiştirmek için çaba sarf eden Antrenörler Savaş Ergin ve Gökhan Yeşil, 2018 yılında Sümeyye Nur Ergin ve Alptekin Şengül’le bunu başardı ve Sümeyye Nur Ergin, Kırklareli’ne şampiyonluk kazandırdı.

2019 yılında da Ümitler U-21 yaş kategorisinde ilk senesi olmasına rağmen Duygu Kasırga, bir ilk’i daha gerçekleştirerek ilimize Şampiyonluk getirmeyi başardı.

12-16 Temmuz 2019 tarihlerinde Sivas Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri” Ümitler Taekwondo Türkiye Şampiyonası’na, 1673 sporcu katılım sağladı.

Turnuvada zorlu maçlar çıkaran Duygu Kasırga, ilk kez katıldığı Ümitler kategorisinde 7 maç sonunda zirvede kalarak, turnuvada Şampiyon olarak, altın madalya’nın sahibi oldu.

Sümeyye Nur Ergin ise 4 maç sonunda Çeyrek Finalde İstanbul’lu rakibine mağlup olarak, 5’incilikte kaldı ve sıralamada İlimizin adını duyurmayı başardı ve milli takım aday kadrosuna çağrıldı.

Ergin Spor Kulübü’nün Antrenörleri Savaş Ergin ve Gökhan Yeşil, yaptıkları ortak açıklamada şunları söylediler.“Bu sonuçlarla 5-8 Eylül 2019 tarihlerinde İsveç’te düzenlenecek olan Ümitler U21 Avrupa Şampiyonasına sporcumuz Duygu Kasırga direkt katılma hakkı elde ederken, Sümeyye Nur Ergin 30-31 Temmuz 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Milli Takım Aday kadrosu seçme müsabakalarına davet edilerek Avrupa Şampiyonasına katılabilmek için mücadele edecek. 02-06 Ağustos 2019 tarihlerinde Gençler Milli Takım Aday Kadrosu Seçme Müsabakalarına da 6 sporcu ile katılacak olan Ergin Spor Kulübümüz vizyonunu ve hedeflerini ortaya koyuyor. Milli Takımlara 2017 yılında 1 sporcu, 2018 yılında 4 sporcu vererek, Avrupa Şampiyonasına gönderen Ergin Spor Kulübümüz, 2019 yılında da 2 sporcusunu Avrupa Şampiyonasına göndermek üzeredir. 2019 yılında Dünya Şampiyonasına da sporcu göndermeyi hedefleyen kulübümüz başarı çıtasını iyice yükseltmiş durumda. İlkleri başarmayı sürdüren kulübümüz, altyapıdan da iyi sporcular yetiştirerek yapılanmasını devam ettiriyor.”

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.