Erol Baraz için hayır lokması

Erol Baraz için hayır lokması
12.02.2020
A+
A-

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (Trakya Birlik) kurucusu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) önceki Genel Başkanlarından Dr. Erol Baraz’ın vefatının 52’inci gününde eşi ve kızları Eski Camii önünde hayır lokması pişirtip ikram etti.

            90 yaşında yaşama veda eden Trakya Birlik’in kurucusu ve TZOB önceki Genel Başkanlarından Dr. Erol Baraz’ın eşi Tülay, kızları Yeşim ve Ferda Baraz, Erol Baraz’ın vefatının 52’inci gününde hayır lokmasını Edirne’de Eski Camii önünde döktürüp ikram etti.

            Tarımda eğitim, teşkilatlanma ve bilgiye çok önem veren kişiliğiyle tanınan merhum Erol Baraz’ın kızı Yeşim Baraz, “Bugün babamızın 52’si. Onun için  ‘Hayır lokması döktürelim’ dedik. Edirne’de tanınan bir kişiydi. Edirne’ye çok yararı olduğunu düşünüyorum. 60 senedir Edirne’de çiftçilik yapıyoruz. Trakya Birlik’in kurucusudur, Edirne Ziraat Odası’nı 1963 yılında kurmuştur. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanlığı yaptı. Edirneliyiz Karabulut Köyü’ndeniz” dedi.

            Kızı Ferda Baraz da, “Babamın hatırası için buradayız. 52’si geldi. Onu da Edirne’de Edirnelilerle paylaşmak istedik. Hayır duası almak istiyoruz. İnşallah mekânı cennet olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.