Yıl 2020 altın 2020

Yıl 2020 altın 2020
12.02.2020
A+
A-

Piyasalarda devam eden belirsizlik altın fiyatlarında da iniş çıkışlara neden olmayı sürdürüyor. Gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarında dün de yükseliş sürdü. Tam altın satış fiyatı ise 2 bin 20’ye dayandı.

            En değerli maden olan altında inişler çıkışlar devam ediyor. Genelde yükselişini sürdüren altının alış satış tablosuna çeyrek satış 505 alış 488, yarım satış bin 10, alış 976, tam altında ise satış 2 bin 20, alışta bin bin 952 olarak yansıdı.

            Kuyumcu esnafı altın fiyatlarında oynamayı piyasalardaki belirsizliğe bağladı ve “Bilindiği gibi piyasalarda belirsizlik devam ediyor. Bu belirsizlik altın fiyatlarına da yansıyor ve altında inişler çıkışlar yaşanıyor. Genelde altın yükselişte. Altın alanda var satanda var. Vatandaş altın fiyatlarını her an gerek sosyal medya ve televizyondan takip ettiği için kuyumculara fiyatları genelde bilerek geliyor. Bu arada tam altın satış fiyatı 2 bin 20’yi buldu. 2020 yılındayız bu da güzel bir espri oldu bugün için. Fiyatlara şaşırmıyor. Yeni fiyat öğrenmeye gelen yok gibi. Sezon olmamasına rağmen yine de bereket versin” şeklinde görüş belirtti.

            Vatandaş ise, “Altın fiyatlarındaki bu değişkenliğe yükselişe alıştık artık. Bir cemiyet olduğunda mecbur bulup buluşturup alıyoruz. Bildik bir söz var, ‘Gidene gelinir’. O nedenle almaya gayret ediyoruz. Bugün de tam altın 2 bin 20 Lira olmuş. Tam altın almak tabi ki daha zor. Bir asgari ücrete dayanmış evlilik yapanlara, çocuklarını evlendirenlere Allah yardım etsin” şeklinde görüşlerini paylaştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.