Su Patlaklarına kelepçe

Su Patlaklarına kelepçe
12.02.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri eski şebeke suyunun geçtiği borularda meydana gelen patlakları onarma mesaisini sürdürüyor. Maarif Caddesinde de öğleden sonra ekip, suyun daha fazla boşa akmaması için seri şekilde patlağa ulaşıp 50’lik kelepçeyle arızaya müdahale etti. Çalışma boyunca cadde trafiğe kapatıldı.

            Edirne merkez içme suyu şebekesinde meydana gelen patlaklar su yüzüne çıkması halinde belediye ekiplerinin işini kolaylaştırıyor. Kimi patlaklara dinleme yoluyla ulaşılırken dün öğleden sonra Maarif Caddesi üzerinde meydana gelen patlağa ise ekipler su yüzüne çıktığından kolay ulaştı. Cadde derya denize döndü. Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri seri şekilde yolu kazıp patlağa ulaştı. Zabıta ekipleri yolu trafiğe kapadı.

            Suyun boşa akmaması için seri çalışan ekipler patlak kısmındaki küf pası törpüledi temizledi ve 50’lik kelepçeyi takarak arızaya müdahale etti. Civardan geçen vatandaş ve kimi esnaf çalışmayı merakla izledi ve “Islak ve zor iş. Eski borular patlaması normal” şeklinde görüş belirtti.

            Ekipler arızaya müdahale edip suyun dışarı akmasını önledi ve kazdığı yeri kapatıp zorlu mesaiyi en kısa sürede tamamlamak için gayret gösterdi. Çalışmadan sonra zabıta ekipleri de şeritleri kaldırıp caddeyi trafiğe yeniden açtı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.